Woź ręcznik w samochodzie. Każdy kierowca powinien znać ten trik. Uciążliwy problem zniknie

Ręcznik na desce rozdzielczej to jeden z trików, z którego wielu kierowców korzysta już na południu Europy. Ten patent sprawdza się szczególnie w gorące dni. Na czym polega i czemu służy to coraz popularniejsze rozwiązanie?

Wysokie temperatury mogą spowodować, że wnętrze samochodu stanie się bardzo gorące, a jeśli nie podejmiesz odpowiednich działań, mogą okazać się niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych. Temperatura w kabinie spowodować uszkodzenie deski rozdzielczej i wyblaknięcie siedzeń.

Zobacz wideo Jeździłem najnowszą Toyotą Land Cruiser po kowbojskich szlakach. To, co potrafi, szokuje [MATERIAŁ WYDAWCY MOTO.PL]

Nagrzane wnętrze samochodu. Jak zabezpieczyć deskę rozdzielczą w samochodzie?

Gdy temperatura sięga zenitu, wielu kierowców szuka sposobów na zabezpieczenie deski rozdzielczej przed działaniem promieni słonecznych. Bezpośrednie wystawienie na działanie słońca może spowodować nie tylko pęknięcie deski rozdzielczej, ale także blaknięcie skóry oraz nagrzewanie się metalowych klamer pasów bezpieczeństwa. Mieszkańcy południowych krajów Europy znaleźli na to sposób, z którego coraz chętniej korzystamy również w Polsce.

Mowa o trzymaniu w aucie ręcznika. To tańsza alternatywa dla pokrowca. Największą zaletą kładzenia ręcznika na desce rozdzielczej jest jej ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Z czasem wysoka temperatura może sprawić, że materiał zacznie się odkształcać i wybrzuszać, a w końcu nawet pęknie.

Ten trik przyda się kierowcom latem. Połóż to w samochodzie, a unikniesz problemów w przyszłościTen trik przyda się kierowcom latem. Połóż to w samochodzie, a unikniesz problemów w przyszłości Fot. Alan Levine / PxHere

Jak schłodzić wnętrze samochodu? Tak poradzisz sobie z wysokimi temperaturami

Większość z nas wie, jak to jest wejść do samochodu zaparkowanego na słońcu na kilka godzin. Jak się okazuje, niezwykle gorące wnętrza samochodów są nie tylko niewygodne. Ekstremalne nasłonecznienie i wysokie temperatury mogą na dłuższą metę siać spustoszenie w samochodach.

  • Myj i susz samochód tak często, jak to możliwe. Zanieczyszczenia mogą reagować ze światłem słonecznym i powodować pękanie powłoki lakierniczej. Ponadto martwe owady na zewnątrz mogą się rozkładać i uwalniać toksyczne kwasy na powierzchnię samochodu, jeszcze bardziej niszcząc lakier.
  • Nawoskuj samochód, aby zabezpieczyć lakier zewnętrzny. Wosk działa jak warstwa ochronna, minimalizując zarysowania i uszkodzenia UV.
  • Parkuj w cieniu. Staraj się trzymać samochód pod drzewem, w cieniu budynku, na krytym parkingu, szczególnie w godzinach szczytu słońca. 
  • Zostaw lekko otwarte okno. Nawet niewielka szczelina w szybie może pobudzić cyrkulację powietrza, obniżając temperaturę wewnątrz samochodu. Dzięki temu ciepło będzie miało mniejszy wpływ na tapicerkę i deskę rozdzielczą.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.