Masz dość piszczących wycieraczek? Wyjmij z paczki i jedź dalej. Część kierowców jest tego nieświadoma

Każdy z nas spotkał się z irytacją skrzypiących piór wycieraczek, szczególnie w pochmurny i deszczowy dzień. Jednak wykonując kilka prostych kroków, możesz rozwiązać ten problem i sprawić, że następna podróż samochodem będzie pozbawiona nieprzyjemnych dźwięków.

Przeszywający pisk, zgrzyty, skrzypienia wycieraczek może sprawić, że każde ich użycie będzie irytującym, a nawet rozpraszającym doświadczeniem, doprowadzającym każdego kierowcę i pasażerów do frustracji. Chociaż różne czynniki mogą powodować niepożądane dźwięki, dobrą wiadomością jest to, że zawsze można im w jakiś sposób zaradzić.

Zobacz wideo Wołomiński gang samochodowy rozbity przez grupę ORZEŁ

Co zrobić, aby wycieraczki nie skrzypiały? Sposoby na rozwiązanie przyczyny problemów

Nie ma bardziej irytującego dźwięku podczas jazdy niż dźwięk skrzypiących piór wycieraczek. Pióra wycieraczek mogą wydawać nieprzyjemne dźwięki z różnych przyczyn. Niektóre są prozaiczne, inne zaś poważne. Żadne z nich nie należy lekceważyć. Oto kilka wskazówek, które pomogą zapobiec hałasowaniu wycieraczek:

  • Usuń brud. Pióra wycieraczek usuwają nie tylko wodę, ale także piasek, kurz i inne cząstki gromadzące się na przedniej szybie. Nagromadzenie to może powodować skrzypienie piór wycieraczek. Czyszczenie piór wycieraczek jest łatwym rozwiązaniem tego problemu. Do wycierania można używać gorącej wody z mydłem lub chusteczek nawilżanych nasączonych alkoholem.
  • Wyczyść przednią szybę. Używaj środka do czyszczenia szkła niezawierającego amoniaku i miękkiej, niestrzępiącej się szmatki, upewniając się, że jest gładka i wolna od brudu.

Dlaczego wycieraczki skrzypią?Dlaczego wycieraczki skrzypią? Dlaczego wycieraczki skrzypią?, istock/@pakorn sungkapukdee

  • Upewnij się, że masz wystarczającą ilość płynu do spryskiwaczy. Dobry płyn do spryskiwaczy nie tylko lepiej usuwa brud, ale także zapobiega skrzypieniu, działając jak smar.
  • Dopasuj ramiona. Pióra wycieraczek są zaprojektowane tak, aby podążały za ramieniem wycieraczki, zmieniając strony, gdy ramiona poruszają się tam i z powrotem po przedniej szybie. Pióra nie powinny nigdy wbijać się w przednią szybę ani ciągnąć po niej pionowo. Jeśli tak się stanie, wyreguluj ramiona, delikatnie je przekręcając, tak aby ostrze nie przylegało płasko do szyby.
  • Wymień pióro wycieraczki. Jeśli są popękane, zużyte lub zbyt sztywne, należy je wymienić. Nie warto oszczędzać na zakupie nowych wycieraczek.

Po czym poznać, że wycieraczki są do wymiany? Tak zwiększysz żywotność piór wycieraczek

Nie ma reguły dotyczącej częstotliwości wymiany piór wycieraczek. Chociaż pióra wycieraczki wytrzymują zwykle od 6 miesięcy do roku, rodzaj wycieraczki, pióra i pogoda wpływają na żywotność ostrzy. Jeśli zostawiają wodę lub podskakują, nawet gdy okno jest mokre, czas na wymianę. Na żywotność wpływa ekstremalne ciepło i zimno, które przyspieszają starzenie, podobnie jak ekspozycja na światło UV. Warto pamiętać o regularnej pielęgnacji wycieraczek, które wpłynie pozytywnie na ich stan, dzięki czemu posłużą nam dłużej. Pamiętaj więc, aby systematycznie usuwać zabrudzenia z przedniej szyby i przecierać szmatką gumy piór.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.