Lekka kraksa i kawa wylana na tapicerkę? To nie problem. Mieszam z wodą, pocieram i plama znika

Jak usunąć zaschnięte plamy z kawy i herbaty i co na plamy na tapicerce? Okazuje się, że takie kłopoty możesz rozwiązać prostym trikiem. Wystarczy, że sięgniesz po coś, co masz już w domu. Żadne chemiczne preparaty i inne drogie środki. Plamy znikną raz dwa.

Wielu kierowców wie, że poranki za samochodzie bywają trudne. By umilić sobie czas stania w porannym korku, zdarza się, że sięgamy po kawę lub herbatę. Pasażerowie pod wpływem jazdy mogą wylać na tapicerkę płyn i problem gotowy. Jak usunąć plamy po kawie i herbacie z tapicerki? Okazuje się, że nawet te zaschnięte da się usunąć w okamgnieniu.

Zobacz wideo Plamy z podkładu na ubraniach to codzienność. Sprawdziliśmy, czy usuniemy je internetowymi trikami

Jak usunąć zaschnięte plamy z kawy? Żadna chemia, wystarczy domowy trik

Jeśli chcesz, by zabrudzona tapicerka znów była czysta jak nowa, wystarczy, że sięgniesz po zwykły ocet z kuchennej szafki. Jedyne co należy zrobić, to zmieszać kilka łyżek płynu z wodą. Później spryskaj dokładnie plamy lub polej je, a następnie zabrudzone miejsce przetrzyj ręcznikiem papierowym. Plama zacznie blaknąć, a jeśli nie zniknie do końca, działanie możesz bez problemu powtórzyć.

Choć ocet ma specyficzny, niezbyt przyjemny zapach, nie masz się czym przejmować. Szybko wywietrzeje i nie będzie już sprawiać problemów. Jeśli jednak bardzo ci to przeszkadza, plamę, czyszczoną wcześniej octem, potraktuj domową pastą. Zrobisz ją, łącząc niewielką ilość wody z sodą oczyszczoną. Poczekaj kilka minut, wytrzyj produkt z tapicerki i gotowe. A co na plamy z herbaty? Z powodzeniem wyczyścisz je sokiem z cytryny. Wystarczy kilka kropli, przecieranie i gotowe.

czyszczenie tapicerki materiałowej w samochodzieczyszczenie tapicerki materiałowej w samochodzie zms / Getty Images/iStockphoto

Co na plamy na tapicerce? Domowe sposoby to klucz do sukcesu

Jeśli jesteś jeszcze przy domu i doszło do zabrudzenia tapicerki kawą, biegnij szybko do domu po sól. Następnie zasyp nią plamy, by produkt delikatnie wsiąknął w materiał. Ze względu na swoje właściwości, sól pochłonie kolor i pozostawi tapicerkę czystą. Na koniec usuń resztki soli papierowym ręcznikiem. Co jeszcze wybrać? Pomoże... zwykłe surowe żółtko. Zmieszaj je z ciepłą wodą i roztrzep, a następnie przecieraj substancją plamy aż do usunięcia. Nie zapomnij, tylko by resztki żółtka zmyć letnią wodą.

Jak często czyścisz tapicerkę?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.