Prawidłowe przechowywanie opon to kluczowa kwestia. Czy warto skorzystać z przechowalni? Zdania są podzielone

Przechowywanie opon to nie tylko konieczność, ale i koszt. Jeśli jednak nie wystarczą nam modele całoroczne, to musimy sobie z tym poradzić. Co warto wiedzieć o przechowywaniu ogumienia?

Jak przechowywać opony?

Jak przechowywać opony? To już ostatnie chwile na zmianę ogumienia z letniego na zimowe. Oczywiście tego problemu nie muszą doświadczać osoby jeżdżące na oponach całorocznych, ale w ich przypadku należy liczyć się z innymi niedogodnościami. Jak przechowywać opony po sezonie? Można skorzystać z oferty przechowalni opon lub samemu zająć się tą kwestią. Oczywiście ostatnie wyjście możliwe jest wtedy, gdy dysponujemy czasem i miejscem.  

Przechowalnia opon - zalety

Jakie są zalety korzystania z przechowalni opon? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę:

  • relatywnie niewielkie koszty korzystania z magazynu opon np. w stosunku do wynajmu specjalnego pomieszczenia;
  • opony są bezpieczne zarówno jeśli chodzi o ich potencjalne zniszczenie, jak i kradzież;
  • ogumienie jest przechowywane w odpowiednich warunkach;
  • posiadacz opon nie musi interesować się dodatkowymi kwestiami takimi, jak choćby wnoszenie i wynoszenie z magazynu ciężkiego osprzętu.

Oczywiście wiele zależy od tego, czy sami nie posiadamy dość dużej powierzchni dla przechowywania tego typu rzeczy. Z przechowalni ogumienia rzadziej będą musieli korzystać posiadacze przestronnych garaży, piwnic czy komórek. Również tutaj trzeba jednak zadbać o właściwe warunki przechowywania i bezpieczeństwo. Nie zawsze przecież rozsądnym wyjściem będzie np. umieszczenie opon w blaszaku na sporadycznie odwiedzanej działce, bo dość łatwo mogą stać się łupem złodziei.

Zobacz wideo Kiedy zmienić opony na zimowe?

Przechowywanie opon - cena

Ile kosztuje przechowywanie opon? Cena jest uzależniona od kilku czynników, choćby regionu, w którym świadczona jest usługa. Można przyjąć, że jest to średnio ok. 120 - 140 zł. Czy to drogo? Warto samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Przechowywanie opon w garażu. Co warto wiedzieć?

Którą opcję wybrać? Przyjrzyjmy się przechowywaniu opon w garażu. Co tutaj jest szczególnie istotne? Przede wszystkim optymalne będzie pomieszczenie:

  • zacienione;
  • suche;
  • bez bardzo niskich temperatur;
  • bez źródła ciepła np. w postaci kaloryfera.

Przed przechowywaniem opon trzeba je umyć. Nie należy przy tym wkładać ich do worka i umieszczać w dowolnym miejscu, tak by nie zawadzały.

Jak przechowywać opony bez felg? 

Jak przechowywać opony bez felg? Przede wszystkim trzeba tutaj zadbać o to, aby nie doszło do odkształcenia. Z reguły zaleca się pionowe ustawienie opon w podobny sposób do tego, jak ma to miejsce podczas jazdy. Co pewien czas należy je przekręcać w taki sposób, żeby zminimalizować ryzyko powstania odkształceń. Te bowiem mogłyby uczynić ogumienie niezdolnym do użytku. 

Zobacz też: Jak wypolerować lampy? Możesz to zrobić w swoim garażu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.