Jak przechowywać opony? To już ostatnie chwile na zmianę ogumienia z letniego na zimowe. Oczywiście tego problemu nie muszą doświadczać osoby jeżdżące na oponach całorocznych, ale w ich przypadku należy liczyć się z innymi niedogodnościami. Jak przechowywać opony po sezonie? Można skorzystać z oferty przechowalni opon lub samemu zająć się tą kwestią. Oczywiście ostatnie wyjście możliwe jest wtedy, gdy dysponujemy czasem i miejscem.
Jakie są zalety korzystania z przechowalni opon? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę:
Oczywiście wiele zależy od tego, czy sami nie posiadamy dość dużej powierzchni dla przechowywania tego typu rzeczy. Z przechowalni ogumienia rzadziej będą musieli korzystać posiadacze przestronnych garaży, piwnic czy komórek. Również tutaj trzeba jednak zadbać o właściwe warunki przechowywania i bezpieczeństwo. Nie zawsze przecież rozsądnym wyjściem będzie np. umieszczenie opon w blaszaku na sporadycznie odwiedzanej działce, bo dość łatwo mogą stać się łupem złodziei.
Ile kosztuje przechowywanie opon? Cena jest uzależniona od kilku czynników, choćby regionu, w którym świadczona jest usługa. Można przyjąć, że jest to średnio ok. 120 - 140 zł. Czy to drogo? Warto samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Którą opcję wybrać? Przyjrzyjmy się przechowywaniu opon w garażu. Co tutaj jest szczególnie istotne? Przede wszystkim optymalne będzie pomieszczenie:
Przed przechowywaniem opon trzeba je umyć. Nie należy przy tym wkładać ich do worka i umieszczać w dowolnym miejscu, tak by nie zawadzały.
Jak przechowywać opony bez felg? Przede wszystkim trzeba tutaj zadbać o to, aby nie doszło do odkształcenia. Z reguły zaleca się pionowe ustawienie opon w podobny sposób do tego, jak ma to miejsce podczas jazdy. Co pewien czas należy je przekręcać w taki sposób, żeby zminimalizować ryzyko powstania odkształceń. Te bowiem mogłyby uczynić ogumienie niezdolnym do użytku.
Zobacz też: Jak wypolerować lampy? Możesz to zrobić w swoim garażu