Jakie opony zimowe? Z pewnością nie najlepszym pomysłem będzie posługiwanie się ogumieniem całorocznym. Można tu chyba zawierzyć powiedzeniu, że ''jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego''. Oczywiście parametry takiego osprzętu muszą być kompromisowe - lepiej spisuje się on więc na pośniegowym błocie od opon letnich, ale i tak może być mocno zawodny. Gdzie mogą sprawdzić się opony całoroczne? Takie ogumienie poleca się raczej do jazdy po mieście, a i to wtedy, gdy nie chodzi o zbyt duże odległości.
Jakie cechy powinny mieć najlepsze opony zimowe? Oczywiście poleca się, aby było to ogumienie dobrze dobrane do konkretnego samochodu. Chodzi nie tylko o tak podstawowe kwestie, jak rozmiar opon, ale również np. indeksy nośności i prędkości. Trzeba pamiętać:
Co bierze się pod uwagę w przypadku testu opon zimowych? Trzeba pamiętać o tym, że każde takie próby składają się z kilku komponentów. Ich waga przedstawia się inaczej w przypadku opon letnich, odmiennie zaś przy sprawdzaniu zimówek. Do najważniejszych elementów branych pod uwagę należą zwykle:
O czym jeszcze trzeba pamiętać, testując opony zimowe? Oczywiście istotnymi elementami, które trzeba tutaj brać pod uwagę, pozostają cena ogumienia i jego trwałość. Relacje tych dwóch czynników najlepiej odnieść do naszych zapotrzebowań: im więcej jeździmy, tym droższe i lepsze ogumienie zimowe powinniśmy wybrać.
Które modele powinny się znaleźć w rankingu opon zimowych? W testach publikowanych w ostatnim czasie bardzo często pojawiają się modele takie, jak choćby popularne:
Oczywiście jest to tylko zbiór tych modeli, które często pojawiają się na wysokich pozycjach w testach.
Zobacz też: Odmrażacz do szyb - sprawdzony zimowy patent dla kierowców. Przygotujesz go we własnym domu