Dezynfekcja klimatyzacji - warto wykonać ją przed latem

Nadchodzą ciepłe dni, więc kierowcy częściej będą korzystać z dobrodziejstw klimatyzacji. Jednak aby działała prawidłowo, trzeba pamietać o jej dezynfekcji. Dlatego jeszcze przed nastaniem upałów Ford rozpoczyna Akcję Klimatyzacja Dezynfekcja Pro.

Sprawna klimatyzacja zapewnia komfort i zwiększa bezpieczeństwo, bo bezpośrednio wpływa na samopoczucie kierowcy. Zaniedbana i źle serwisowana może zagrażać zdrowiu podróżujących i być przyczyną groźnych chorób. Dlatego jeszcze przed nadejściem letnich upałów, Ford rozpoczyna akcję serwisowania i dezynfekowania klimatyzacji. Dodatkowo w obecnej sytuacji Ford zdecydował się rozszerzyć akcję o dodatkowe elementy - ozonowanie i dezynfekcję parownika. Dodatkowo marka oferuje bezpłatne odebranie samochodu od klienta i raport ze stanu technicznego pojazdu w formie wideo.

Klimatyzacja nie tylko chłodzi wnętrze samochodu, ale również osusza powietrze, co pomaga szybko i sprawnie przywrócić widoczność zaparowanym szybom. To nie jedyne powody dla których warto pamiętać o regularnych przeglądach klimatyzacji i jej dezynfekcji w profesjonalnym serwisie. Zagrzybiona i zainfekowana bakteriami może być bowiem przyczyną groźnych chorób.

Organizowane przez nas okresowe akcje związane ze sprawdzaniem oraz dezynfekcją klimatyzacji cieszą się wśród naszych klientów dużą popularnością. Większość kierowców ma świadomość, jak ważną rolę spełnia ten element wyposażenia auta. My natomiast mając świadomość, że ten rok jest szczególny ze względu na zagrożenie epidemiologiczne rozbudowaliśmy standardową procedurę przeglądu i czyszczenia klimatyzacji o dwa ważne elementy

- wyjaśnia Dariusz Lech, dyrektor działu serwisu i części zamiennych Ford Polska.

Dezynfekcja klimatyzacji, ozonowanie samochoduDezynfekcja klimatyzacji, ozonowanie samochodu Ford

Ozonowanie nie tylko na brzydkie zapachy

W ramach Akcji Klimatyzacja Dezynfekcja Pro specjaliści przeprowadzą kontrolę szczelności klimatyzacji, sprawdzą działanie wszystkich podzespołów oraz wykonają próbę sprawności technicznej i wydajności chłodzenia. Zostanie również przeprowadzona dezynfekcja parownika i ozonowanie całego układu klimatyzacji. W przypadku parownika procedura czyszczenia jest niezwykle ważna. Urządzenie to odpowiada między innymi za pochłanianie ciepła z wnętrza samochodu, odparowywanie czynnika chłodniczego, utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgoci oraz oczyszczanie powietrza. Regularna dezynfekcja całej klimatyzacji daje pewność, że w układzie nie pojawią się grzyby i bakterie niebezpieczne dla zdrowia podróżujących - nie tylko alergików. Koszt pełnej usługi w serwisach Forda to 199 zł.

Warto dodać, że ozonowanie do tej pory kojarzyło się przede wszystkim z pozbywaniem się przez właściciela pojazdu uciążliwego zapachu np. z dymu papierosowego. Obecnie usługa ta stała się niezbędnym elementem utrzymania wnętrza pojazdu w czystości usuwając z jego wnętrza drobnoustroje. Ozon w odpowiednim stężeniu likwiduje bakterie, wirusy, alergeny oraz roztocza i grzyby

- dodaje Dariusz Lech.

Filtr z homologacją

Oferta filtrów przeciwpyłkowych została powiększona o filtr Ford micronAir proTect, który zapewnia 99,9 proc. skuteczności w inaktywacji wirusa H1N1 i HCoV229E w zgodzie z normą ISO 18184.

Zużyty filtr przeciwpyłowy zwiększa ryzyko wypadku

Przy corocznym serwisie klimatyzacja należy również zadbać o sprawdzenie i wymianę filtra przeciwpyłowego - wyższe stężenie zanieczyszczeń wewnątrz pojazdu stwarza zagrożenie dla zdrowia kierowcy. Może wystąpić zmęczenie, zawroty i bóle głowy, nudności i reakcje alergiczne. Warto dodać, że alergicy narażeni są na większe o 30 proc. niebezpieczeństwo wypadku samochodowego - np. kichnięcie przy prędkości 80 km/h oznacza jazdę przez 25 metrów z zamkniętymi oczami.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.