Tych punktów karnych nie skasujesz. Ministerstwo pracuje nad zmianami. "Myślimy o rozszerzeniu"

Ministerstwo Infrastruktury szykuje spore zmiany, które dotkną wielu kierowców. Drogowe wykroczenia będą podlegać klasyfikacji, a niektórych punktów karnych nie skasujemy nawet na kursach reedukacyjnych czy rocznego terminu ich obowiązywania.

Ostatnie zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym, w tym nowy taryfikator punktów karnych, weszły w życie 17 września 2022 roku. Jak się okazuje, na tym jednak zmiany w zakresie bezpieczeństwa na drogach się nie skończą. Minister infrastruktury Dariusz Klimczak potwierdził w jednym z wywiadów na antenie TVP Info, że trwają już prace nad kolejną nowelizacją m.in. w sposobie kasowania punktów karnych.

Zobacz wideo Tak brzmi nowy Mustang Dark Horse! [MATERIAŁ WYDAWCY MOTO.PL]

Czy można zbijać punkty karne 2024? Trwają prace nad zmianą metody naliczania i kasowania punktów karnych

Dariusz Klimczak w wywiadzie udzielonym w studio TVP Info potwierdził, że trwają prace nad zmianami w taryfikatorze punktów karnych. Ministerstwo Infrastruktury prowadzi już analizy we współpracy z policją, z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, i innymi instytucjami, które specjalizują w bezpieczeństwie ruchu drogowego. - [...] analizujemy szereg przepisów, które trzeba udoskonalić, poprawić, sprawić, żeby były życiowe. Między innymi uważam, że musimy wziąć się za redukcję punktów karnych. Poprosiłem, aby poddać analizie kwestie, czy nie warto ograniczyć te kursy redukujące punkty karne. Teza jest taka nie za każdy przepis będzie można redukować punkty karne - zapowiedział Klimczak.

Jak skasować punkty karne 2024? Dariusz Klimczak planuje zmiany w przepisach drogowych

Lista konkretnych wykroczeń nie jest jeszcze znana, gdyż jest jeszcze w fazie analiz. Dariusz Klimczak zdradził jednak, czego możemy spodziewać się nowej wersji taryfikatora punktów karnych. - Bądźmy szczerzy, jeśli ktoś przekracza prędkość, szczególnie radykalnie, albo wyprzedza na podwójnej ciągłej, albo wyprzedza na przejściu dla pieszych, nie ma mowy o tym, żeby za te wykroczenia redukować punkty. Myślimy jeszcze o rozszerzeniu tego w innych obszarach, natomiast [...] musimy mieć badania, analizy, że to przynosi skutek - zdradził minister. Nie jest jeszcze wiadome, kiedy planowane zmiany wejdą w życie. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.