Jazda na gazie będzie o połowę tańsza?

"Puls Biznesu" donosi, że w najbliższych latach cena LPG może spaść nawet o połowę. Warunek jest jeden - fiskus musi poskromić apetyt
25.06.2003 OLSZTYN UL BALTYCKA STACJA BEZNYNOWA PALIW ORLEN KONTROLA JAKOSCI PALIWA PALIWO TEST BEZNZYNA PRACOWNIK STACJI KONTROLI POBIERA PROBKA PALIWO DO BADAN FOT KRZYSZTOF SKLODOWSKI / AGENCJA GAZETA
Porównujemy średnie ceny paliw i zarobki w UE. Polska na miejscu...

Pod względem liczby samochodów napędzanych LPG Polska należy do światowej czołówki. Doceniamy niskie ceny tego paliwa, a producenci coraz częściej oferują swoje auta z fabrycznie montowanymi instalacjami. Ceny Pb i ON są wciąż bardzo wysokie, dlatego wielu kierowców decyduje się na przystosowanie swoich samochodów do "jazdy na gazie". Już niebawem może ich być jeszcze więcej. Wszystko za sprawą zbliżających się obniżkom cen.

Uczestnicy ubiegłotygodniowego IX Spotkania Branży Petrochemicznej Polski Rynek LPG, w którym wzięło udział ponad 80 firm z Polski, Ukrainy, Białorusi, są przekonani, że czeka nas poważny spadek cen autogazu. Do 2015 r. może być tańszy nawet o połowę - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Mamy dużą nadwyżkę strukturalną LPG, która w najbliższych latach będzie się jeszcze zwiększać. Rośnie też wydobycie i nawet jeśli w nieodległej przyszłości światowa gospodarka odbije, nie będzie w stanie skonsumować takiej ilości LPG. Dodatkowo powstają nowe źródła, a Algieria i Nigeria produkują go znacznie więcej niż kiedyś.

Więcej informacji znajdziecie w archiwum "Pulsu Biznesu".

ZOBACZ TAKŻE:

Diesel 7 zł/litr? Tego chce UE

32 gr za litr paliwa? W tym kraju to możliwe

Szukasz używanego auta z instalacją LPG? Tu znajdziesz tysiące ogłoszeń