Przejazd A2 droższy o złotówkę

Wątpliwy prezent noworoczny przygotowała wszystkim kierowcom korzystającym z A2 Autostrada Wielkopolska. Od dzisiaj przejazd starym jej odcinkiem będzie droższy. O złotówkę na każdej bramce

Podwyżki dotyczą "starego" odcinka A2 od Nowego Tomyśla do Konina, gdzie system opłat jest otwarty (kierowca płaci w punkcie poboru opłat za z góry ustalony dystans). Dzisiaj opłata dla samochodów osobowych (kategoria I) to 14 zł. Od 2 stycznia - 15 zł. Za przejazd z Konina do Nowego Tomyśla (ok. 150 km) zapłacimy, więc 45 zł (3 x 15 zł). Zmianom ulegną także ceny pozostałych kategorii.


Nie wiemy, jak jeździć autostradami | Poradnik

Z Nowego Tomyśla do Świecka (system opłat zamknięty - kierowca pobiera na wjeździe bilet, przy zjeździe płaci) opłaty się jednak nie zmieniają, bo tam ceny ustala Ministerstwo Transportu. 105 kilometrów nadal kosztować będzie 17 zł. To i tak drożej, niż na innym odcinku A2, Konin - Stryków, na którym za podobną odległość (99 km) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pobiera opłatę w wysokości 9,90 zł.

Na tym nie koniec prezentów od A2. Od stycznia obowiązywać będą także opłaty na nowo wybudowanym punkcie poboru opłat w Słupcy. Jak powiedziała nam Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy AW, dodatkowy punkt poboru opłat musiał powstać, bo dziennie uciekało z płatnej autostrady 4 tys. samochodów. Opłaty cząstkowe nie są jednak jeszcze ustalone. - Na poinformowanie kierowców mamy dwa tygodnie - dodała Kwiatkowska.

Podwyżek nie planuje za to koncesjonariusz autostrady A4. Jak poinformował nas Rafał Czechowski, rzecznik prasowy firmy Stalexport Autostrada Małopolska S.A. opłaty jak na razie pozostają na tym samym poziomie.

Podwyżek nie planują także na A1, bo jak tłumaczy Anna Kordecka specjalista Marketingu i PR, na odcinku Rusocin-Czerniewice wysokości stawek zgodnie z Umową Koncesyjną zawartą pomiędzy Gdańsk Transport Company S.A a Ministrem Transportu ustala Minister Transportu. Podwyżek nie będzie także na drogach zarządzanych prze GDDKiA.

ZOBACZ TAKŻE:

Będzie nowe oznakowanie dróg. Kiedy?

Jakimi nieoznakowanymi radiowozami jeździ polska drogówka? Zdradzamy marki, modele i kolory

Autostrada | Instrukcja obsługi

Więcej o:
Komentarze (18)
Przejazd A2 droższy o złotówkę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 1mississauga

  Oceniono 7 razy 7

  Znowu chca wydoic kase .A gdzie sa reprezentaci Polskiego narodu ,cisza nikt sie nie odzywa .A gdzie poslowie i senatorowie napewno mysla tylko o przedluzeniu kadencji .Straszne lobuzy.

 • Gość: Bartek

  0

  zydzi znowy zrobili nam podwyzke cen benzyny

 • Gość: JubelFan

  0

  przez niego wszystko rosnie na stacjach zachodnich

 • Gość: Bobo

  0

  Kto by pomyślał, że tak diametralnie może się zmienić cena paliwa na stacjach. Szok w oczy pali. Wszystkie zagraniczne podnosza ceny. tylko nasi staraja sie trzymac

 • Gość: ItalionoM

  0

  Mogłem się tego spodziewać po Trumpie, po jego decyzji wysokie ceny zostaną z nami na dłużej.

 • Gość: stereo

  0

  Inwestycje inwestycjami, ale zdrowie człowieka musi być stawiane zawsze na pierwszym miejscu !

 • Gość: Wars

  0

  prognozy średnich cen ropy na najblizszy czas przez to ze usa zerwalo porozumienie nuklearne z iranem są niestety teraz wyzsze niż miesiac temu.

 • Gość: Camille

  0

  ludzie. ogarnijcie sie. wszytkie ceny paliw poszly w gore bo sytuacja w zatoce perskiej czy wyjscie usa z porozumienia nuklearnego z iranem sa wina Donalda Trumpa i stojacych z nim zydow

 • Gość: evil

  0

  dobrze że temat opłaty emisyjnej wciąż się rozwija, dzięki temu w najbliższym czasie w końcu odetchniemy czystym powietrzem !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX