Fot: Materiał promocyjny Uniroyal

Materiał Promocyjny

Poznaj innowacyjną technologię skóry rekina w oponach Uniroyal RainSport 5. Podróżuj bezpiecznie nawet w deszczowych warunkach

Jazda i hamowanie na mokrej nawierzchni to zmora wielu kierowców. Dzięki swoim właściwościom Uniroyal RainSport 5 zwiększa komfort podróżowania i pozwala czuć się pewniej za kierownicą. A wszystko to za sprawą innowacyjnej Technologii Skóry Rekina. Poznaj oponę, której zaufało tysiące kierowców, sportowców i ekspertów motoryzacyjnych.

Dlaczego jazda w deszczu jest wyzwaniem dla opon i kierowcy?

Jazda samochodem w deszczu nie należy do przyjemnych. Śliska nawierzchnia i ograniczona widoczność sprawiają, że nawet doświadczeni kierowcy czują się mniej pewnie za kierownicą. Głównym problemem jest mniejsza przyczepność niż na suchej drodze. Tę różnicę najlepiej pokazują testy długości drogi hamowania auta osobowego na letnich oponach w zależności od warunków pogodowych:
• przy prędkości 30 km/h droga hamowania na suchej nawierzchni wynosi 13 metrów a na mokrej 18 metrów,
• przy prędkości 50 km/h to odpowiednio 26 i 40 metrów,
• przy prędkości 90 km/h to odpowiednio 66 i 108 metrów.

W każdym z analizowanych przypadków wyhamowanie samochodu na mokrym podłożu wymaga ponad 50% dłuższego dystansu. W przypadku opon całorocznych ta różnica może być jeszcze większa.

Kolejnym zagrożeniem jest zjawisko aquaplaningu. Powstaje ono, gdy ciśnienie hydrostatyczne wody jest większe od nacisku opony na nawierzchnię. Między oponą a jezdnią powstaje tzw. klin wodny. Bieżnik nie jest w stanie skutecznie odprowadzić wody spod koła. W efekcie opona traci kontakt z nawierzchnią, a samochód sterowność. Auto wpada w poślizg i zaczyna „pływać”. Utrata kontroli nad pojazdem najczęściej występuje podczas wjazdu w kałużę przy dużej prędkości. Ryzyko poślizgu wzrasta, jeśli nagromadzona woda jest dodatkowo zanieczyszczona olejami lub solą drogową.

Dlaczego warto mieć dobrze dobrane opony?

Czym jest Technologia Skóry Rekina?

Marka Uniroyal od lat udoskonala parametry opon, które zapewnią maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu. Doskonałym przykładem jest model RainSport 3, który zyskał zaufanie najbardziej wymagających kierowców i sprzedał się w ilości ponad 1 miliona egzemplarzy. Uniroyal jest wynalazcą opon deszczowych z 70-letnim doświadczeniem w pracy nad tego typu ogumieniem.

Marka będąca częścią Grupy Continental korzysta z wiedzy i doświadczenia jej specjalistów w Hanowerze oraz ponad 1000 naukowców, projektantów, a także techników z Europy i USA. Inżynierowie podczas prac nad rozwojem bieżnika opon wykorzystują bionikę, a więc naukę badającą budowę i zasady działania organizmów. Przedmiotem analiz specjalistów jest zachowanie wody na łuskach rekina. Więcej informacji na temat marki Uniroyal oraz jej produktów znajdziesz na stronie Uniroyal - The Rain Tyre.

Zastanawiasz się, czym tak naprawdę jest Technologia Skóry Rekina i jak wpływa na przyczepność opony na deszczu? Łuski rekina tworzą szorstką powierzchnię, która zmniejsza turbulencje wody. Dzięki temu drapieżna ryba może przemieszczać się szybko i sprawnie. Łuski rekina mają odmienną strukturę w zależności od części ciała. W ten sposób zapewniają zrównoważony przepływ wody. To stało się inspiracją dla inżynierów pracujących nad konstrukcją bieżnika opony Uniroyal.

Cechy Uniroyal Rainsport 5

Technologia wzorowana na strukturze skóry rekina pozwala na idealne dostosowanie ogumienia do warunków deszczowych. Zastosowano ją na całej powierzchni rowka bieżnika włącznie z jego ściankami. To daje większą pewność prowadzenia samochodu. Zoptymalizowana konstrukcja opony i sztywniejszy bieżnik gwarantują doskonałą kontrolę nawet w trudnych warunkach. Wzmocniona konstrukcja bloku na zewnętrznym barku zapewnia precyzyjne pokonywanie zakrętów. Dodatkowe wzmocnienie szerokiego żebra centralnego poprawia stabilność opony. Nawet podczas dynamicznej, sportowej jazdy. Dzięki temu zyskujesz oczywistą przewagę na drodze.

Jak opony Uniroyal RainSport 5 dbają o Twoje bezpieczeństwo?

Opona Uniroyal RainSport 5 dzięki swoim właściwościom wpływa na prowadzenie pojazdu. Co to oznacza dla kierowców?

• Lepszą przyczepność na drodze dzięki zwiększonemu rozpraszaniu wody.
• Bezpieczne i komfortowe prowadzenie auta w najbardziej wymagających warunkach.
• Zwiększoną przyczepność na mokrych i śliskich drogach przez cały okres użytkowania opony dzięki lameli Aqua-Twist.

Model Uniroyal Rainsport 5 jest dostępny w 120 rozmiarach. We wszystkich wariantach opona uzyskała ocenę A dla przyczepności na mokrej nawierzchni.

Jakość opon deszczowych wykonanych w technologii skóry rekina potwierdzają najwięksi specjaliści w branży. Czasopismo Motor przyznało oponom letnim Uniroyal pierwsze miejsce w przeprowadzonym teście (wydanie 16/2023, „Szukamy najlepszych opon letnich w przystępnej cenie”). Model Uniroyal RainSport 5 został sprawdzony na torze w Portugalii przez kanał motoryzacyjny Motolab. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

To jeszcze nie wszystkie zalety opony deszczowej Uniroyal RainSport 5. Kierowcy doceniają także wydłużoną o 15% wydajność w porównaniu z wcześniejszym modelem. Dzięki temu można bezpiecznie użytkować ogumienie przez jeszcze dłuższy czas.

Opony letnie Uniroyal RainSport 5 są objęte aż 7-letnią gwarancją. Okres ten jest liczony od daty sprzedaży. To bardzo ważna kwestia dla kierowcy. Niektórzy producenci oferują krótszy okres gwarancji, który dodatkowo jest liczony od daty produkcji. W praktyce oznacza to, że przy zakupie opon składowanych przez rok w magazynie, o taki czas ulega skróceniu ich gwarancja. W przypadku Uniroyal RainSport 5 nie trzeba się tego obawiać.

Użytkownicy modelu Uniroyal RainSport 5 zdecydowanie doceniają mocne strony innowacyjnych opon deszczowych. Wśród największych zalet wymieniają przede wszystkim pewność prowadzenia i hamowania na mokrym podłożu, komfort, żywotność oraz niski poziom generowanego hałasu. Z pewnością docenisz te atuty podczas codziennego użytkowania. Dodatkowo możesz wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy, że. po zakupie podzielisz się swoją opinią na temat opon deszczowych Uniroyal RainSport 5. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie konkursu rekinkonkurs.pl

Materiał promocyjny Uniroyal

Reklama