Silk Way Rally: Hołowczyc drugi pomimo zakopania się w wydmach

Na czwartym etapie Silk Way Rally ponownie doszło do zaciekłej rywalizacji pomiędzy zawodnikiem ORLEN Team: Krzysztofem Hołowczycem a Stephanem Peterhanselem. Tym razem, odwrotnie niż poprzedniego dnia, to Polak utknął w wydmach na kilka minut i na mecie zameldował się z drugim czasem o 9'04 później niż Francuz

Załoga ORLEN Team nadal zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej rajdu z ponad dwugodzinną przewagą nad Peterhanselem, który awansował dziś na drugie miejsce. Trzeci w rajdzie jest Rosjanin Zheludov ze stratą do Francuza 3'31.

Po wczorajszym etapowym zwycięstwie Hołowczyc dziś otwierał trasę. Na pierwszym punkcie pomiaru czasu najszybszy był jednak Rosjanin Zheludov, a Hołek odnotował trzeci czas. Na kolejnym CP2 Rosjanin spadł w wynikach za Peterhansela, a na ostatniej partii  szybsza od niego okazała się również załoga ORLEN Team finiszująca na drugim miejscu.

Na początku trochę się pogubiliśmy, dogonił nas Stephane i wtedy postanowiliśmy za nim jechać. Pomyślałem, że będzie to dla nas świetna szkoła obserwować mistrza w akcji i uczyć się jego toru jazdy. Tak śledziliśmy go przez prawie 250 kilometrów. Jechaliśmy umiarkowanym tempem, a ja widząc poprzedzającego mnie Francuza miałem świadomość, że kontroluję rajd i nasz personalny wyścig. Dzisiaj była bardzo trudna nawigacja, na szczęście błądziliśmy i my, i nasz główny konkurent. W pewnym momencie mocno się zakopaliśmy na jednym z piaszczystych szczytów. Musieliśmy wysiąść i odkopać auto, straciliśmy na pewno kilka minut. Nie jest to jednak znacząca strata. Jutro będzie rozegrany kluczowy etap. Do przejechania jest 700 kilometrów i nie możemy popełnić żadnego błędu. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy na kolejnej mecie i bardzo proszę wszystkich kibiców, aby cały czas trzymali za nas kciuki tak sprawnie jak dotychczas. Jutro dodatkowo testujemy nowy układ zawieszenia. Ponieważ mamy sporą przewagę sprawdzamy różne konfiguracje, aby jak najlepiej poznać samochód przed rajdem Dakar - powiedział Krzysztof Hołowczyc, zawodnik ORLEN Team.

Klasyfikacja IV etapu: Astrachań - Astrachań 419 km (OS 399 km)

1. Stephane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (F) Mini All4 Racing 5:56.48 2. Krzysztof Hołowczyc/Jean-Marc Fortin (PL/B) BMW X3 CC +9.04 3. Aleksandr Żełudow/Andriej Rudnickij (RUS) Nissan Frontier +9.24 4. Christian Lavieille/Jean-Michel Polato (F) Buggy Oryx +11.14 5. Stephane Henrard/Francois Beguin (B) Volkswagen Touareg +55.54

Klasyfikacja generalna Silk Way Rally

1.HOLOWCZYC (POL) 20:35:46 2. PETERHANSEL (CHE) +02:02:13 3. ZHELUDOV (RUS) +02:05:44

Źródło: Orlen Team

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Supercup | Rosina siódmy, Giermaziak tuż za nim

Porsche Supercup | Verva wygrała trening

Adam Małysz: Powinniśmy założyć L-kę na dachu

Więcej o: