Rally Bulgaria | Ruta i Rzeźnik w Rila Mountain

W Rally Bulgaria Peugeotami 207 S2000 wystartują Szymon Ruta z Sebastianem Rozwadowskim oraz Maciej Rzeźnik z Przemysławem Mazurem. 5. eliminacja tegorocznych Mistrzostw Europy zostanie rozegrana na asfaltowych nawierzchniach. Startuje jutro

Rally Bulgaria w 2010 roku był zaliczany do kalendarza WRC. Tegoroczna, 42. edycja po raz drugi odbywa się w malowniczej okolicy miejscowości Borowec zlokalizowanej w Rila Mountain. Trasa rajdu ma w sumie 1033 km z 12 odcinkami specjalnymi o łącznej długości 264 km.

W tym roku do udziału zgłosiło się 27 załóg, z czego 10 będzie rywalizowało o punkty Mistrzostw Europy. Załoga ORLEN Team Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski znaleźli się na siódmej pozycji listy startowej przed Maciejem Rzeźnikiem i Przemysławem Mazurem jadących także Peugeotem 207 S2000.

Zobacz listę zgłoszeń

Jeszcze nigdy nie jechaliśmy rajdu w Bułgarii. Nie znamy tamtejszych tras, wiemy jednak, że możemy spodziewać się wielu szybkich wybijających partii, które miejscami przechodzą w bardzo techniczne odcinki. Na pewno będzie to bardzo ciekawa i widowiskowa eliminacja. Nie wystartowaliśmy w jednej rundzie Mistrzostw Europy przez co przesunęliśmy się w klasyfikacji rocznej. W Bułgarii zamierzamy jednak pojechać równie płynnie jak w poprzednich rajdach i zdobyć kolejne punkty, które pozwolą nam przeskoczyć jedną, bądź dwie pozycje w klasyfikacji łącznej cyklu - powiedział Szymon Ruta.

Aktualna punktacja Mistrzostw Europy po czterech rundach

1. Rossetti 113, 2. Betti 89, 3. Oleksowicz 80, 4. Tlustak 44, 5. Sołowow 39, 6. Ruta 35, Travaglia 35, 8. Iliew 25, 9. Perico 21, 10. Sławow 13, 11. Albertini 9, 12. Longhi 7, 13. Rzeźnik 6

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Ypres Rally | Życiowy wynik Sołowowa

Adam Małysz: Powinniśmy założyć L-kę na dachu

Ruta wysoko w światowym rankingu kierowców

Więcej o: