Będzie II edycja Rajdu Polski Kobiet

Pierwsza edycja Rajdu Polski Kobiet przede wszystkim zwracała uwagę na zdrowie. Akcent położony był na potrzebę przeprowadzania specjalistycznych okresowych badań i leczenie chorób nowotworowych piersi oraz szyjki macicy. Teraz organizatorka zawodów Krystyna Backiel planuje następna imprezę

Rajd Polski Kobiet był pierwszą inicjatywą Fundacji "Teraz Kobiety" i miał charakter charytatywny. Impreza, która odbyła się w połowie czerwca, miała zwrócić uwagę na zdrowie kobiet. Akcent położony był na potrzebę przeprowadzania specjalistycznych okresowych badań i leczenie chorób nowotworowych piersi oraz szyjki macicy.

W akcję włączyło się kilka placówek medycznych, które w czasie trwania rajdu umożliwiły bezpłatne badanie mammograficzne i cytologiczne. Przeprowadzono również akcję poboru krwi.

Yeti na trasie

42 uczestniczki utworzyły załogi rajdowe i pokonały łącznie ponad 300 kilometrów. Trasa rajdu wiodła przez ponad 20 miast i miejscowości, przez które przejechały załogi promując badania i profilaktykę onkologiczną (m.in.: Warszawa, Białobrzegi, Trzcianka, Wyszków, Długosiodło, Nowogród, Łomża, Kiermusy, Tykocin). Załogi jechały autami odpowiednio przygotowanymi do off roadu.

Jednym ze sponsorów i partnerów organizacyjnych rajdu była Skoda Auto Polska.  Na trasie pojawiły się m.in. Yeti: 1.8 TSI o mocy 160 KM oraz 2.0 TDI CR DPF o mocy 170 KM, oczywiście oba z napędem 4x4.

Meta rajdu znajdowała się w Białymstoku. Na Trakcie Choroskim odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów oraz certyfikatów ukończenia pierwszej edycji Rajdu Polski Kobiet.

Kolejne zapisy już w lipcu

Rajd jest przesłaniem kierowanym do milionów kobiet w Polsce, do ich świadomości. Tak, jak muszą poradzić sobie z trasą Rajdu, ukończyć go i wygrać, tak samo muszą poradzić sobie ze swoją chorobą, chwilami strachu oraz udowodnić sobie samej i wszystkim wokół, że są silne. Chcemy ratować zdrowie i życie kobiet w Polsce - tak całe przedsięwzięcie podsumowuje Krystyna Backiel, autorka i organizatorka rajdu.

Jesienią odbędzie się kolejny Rajd Polski Kobiet. Planowany termin inicjatywy to 30 września - 2 października.

-Zapisy załóg, oczywiście wyłącznie kobiecych, rozpoczynamy już w lipcu - ze względu na ogromne zainteresowanie akcją podjętą przez Fundację "Teraz Kobiety" - tłumaczy pani Krystyna.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rally Latgale | Hołowczyc wystartuje na Łotwie

Adam Małysz: Powinniśmy założyć L-kę na dachu

Ruta wysoko w światowym rankingu kierowców

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.