Rally Bohemia | Bez Kuzaja, ale z polską obsadą

Dziś w okolicach Mlada Boleslav startuje Rally Bohemia. Na liście zgłoszeń widnieje aż 11 polskich kierowców. W 5. rundzie Mistrzostw Czech pojadą m.in. Wojtek Chuchała, Janek Chmielewski i Szymon Kornicki. Na trasie zawodów pojawi się też kultowa załoga FSO 125p Dariusz Nowicki  i Łukasz Bułat. Wycofał się Leszek Kuzaj

Rally Bohemia, w ubiegłym roku stanowił rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W ostatnich latach  jest jedną z największych rajdowych imprez w Czechach. Zawody rozpoczną się dziś - oficjalnym startem, po którym załogi przejadą superoes, wytyczony w Mlada Boleslav.

Kolejne dwa dni to 14 odcinków specjalnych o łącznej długości przeszło 200 kilometrów, które zostaną rozegrane w niemal identycznej konfiguracji, jak podczas ubiegłorocznego Rally Bohemia. Tegoroczna edycja tych posiadających bogatą historię zawodów będzie szczególna, bowiem organizatorzy rozpoczynają starania o dostanie się do cyklu WRC.

Lista bogata, ale bez Kuzaja

Lista zgłoszeń do 5. rundy Mistrzostw Czech jest naprawdę imponująca. Wraz z rozgrywanym "Historic Show 2011" zamyka się na 130 pozycji. Na obu widniało aż 11 polskich teamów. Jenak z zawodów wycofali się Leszek Kuzaj Jakub Gerber (Mitsubishi Lancer Evo X), Bogdan Bożyk i Maciej Wisławski (Subaru Impreza R4) oraz Robert Kujawski i Piotr Zegarmistrz (Citroen C2R2 Max).

W Rally Bohemia pojadą: Wojtek Chuchała i Kamil Heller (Subaru Impreza), Jan Chmielewski  (Citroen DS3 R3T), , Szymon Kornicki i Robert Hundla (Citroen C2R2 Max), Rafał Janczak i Jacek Spentany (Citroen C2R2 Max), Łukasz Ryznar (Renault Clio Sport), Jarosław Kochman i Michał Bojar (Renault Twingo RS). W edycji historycznej wezmą udział Marcin Wolski  i Marek Wolski (Fiat 126p) oraz Dariusz Nowicki i Łukasz Bułat (FSO 125p).

Zobacz listę  5. rundy Mistrzostw Czech Zobacz listę "Historic Show 2011"

Treningowo dla Lotos - Subaru Poland Rally Team

Udział w Rally Bohemia Wojtek Chuchała i Kamil Heller potraktują jako kolejny w tym sezonie zagraniczny trening. Czerwiec jest bardzo pracowitym miesiącem dla Lotos - Subaru Poland Rally Team. Po udanym występie w 26. Rajdzie Karkonoskim, Wojtek Chuchała i Kamil Heller pojawili się na VIII Zlocie Plejad, podczas którego jechali jako "zerówka".

Każda nowość jest przyjemna i bardzo ciekawa, dlatego nie możemy się już doczekać startu. Po relaksie na Zlocie Plejad czeka nas mały wysiłek. Mamy nadzieję, że skończy się równie dobrze, jak poprzednie zagraniczne występy. Jesteśmy przekonani, że STI polubi czeskie oesy i razem pojedziemy fajnym, bezpiecznym tempem. To będzie nasz cel na ten rajd, dołożymy także starań, aby nadal pracować nad opisem i przejechać czysto całe zawody - mówił Wojtek Chuchała.
Przełom czerwca i lipca to dla nas bardzo pracowity okres. W zasadzie bezpośrednio z Gronowa, gdzie odbywał się VIII Zlot Plejad, przenosimy się w okolice Mlada Boleslav. Rally Bohemia wspominam jako bardzo trudny. Treningu nigdy za wiele, więc chcemy się sprawdzić na tych wymagających trasach. Choć w tym roku nie jest to runda RSMP, liczymy na doping polskich kibiców - komentował Kamil Heller.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Adam Małysz: Powinniśmy założyć L-kę na dachu

Zobacz Porsche Cayenne Adama Małysza

Ruta wysoko w światowym rankingu kierowców

Więcej o: