ERC | Szymon Ruta wystartuje w Bosphorus Rally

Samochodowa załoga Orlen Team: Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski jadąca Peugeotem 207 S2000, wystartuje w Bosphorus Rally, trzeciej eliminacji tegorocznego cyklu Mistrzostw Europy. Rajd zostanie rozegrany na szutrowych nawierzchniach w okolicach Istambułu w dniach 3-5 czerwca 2011r

Co ciekawe, rajd zaliczany do Mistrzostw Europy zlokalizowany został po azjatyckiej części Istambułu oraz sąsiedniego miasta Kocaeli. Trasę charakteryzują równe, szutrowe nawierzchnie, a odcinki specjalne są bardzo szybkie.

Start oraz jedną rajdową pętlę składającą się z czterech oesów zaplanowano na piątek. W sobotę i niedzielę rajdowcy pokonają dodatkowych dwanaście prób sportowych. Większość trasy pokrywa się z zeszłoroczną edycją rajdu, cześć to oesy używane podczas Rajdu Turcji zaliczanego do serialu WRC w 2010r.

Na liście zgłoszeniowej rajdu widnieje 55 załóg, z których dziewięć walczyć będzie o punkty w Mistrzostwach Europy, aż cztery z nich są z Polski (Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski z ORLEN Team oraz Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski, Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur, oraz Krzysztof Oleksowicz i Jacek Rathe).

Rajd w Turcji ma niesamowite trasy. Szerokie szutry z olbrzymią liczbą hop przez szczyty czyni rywalizację bardzo widowiskową. W zeszłym roku wypadliśmy podczas tej eliminacji bardzo korzystnie i zajęliśmy wysokie siódme miejsce w generalce i drugie w klasyfikacji Mistrzostw Europy. W tym roku będąc trochę bardziej rozjeżdżonymi chcielibyśmy tę pozycję jeszcze trochę poprawić. Myślę, że nie będzie to łatwe zważywszy na obsadę rajdu. Będziemy jednak cisnąć ile się da. Mamy nadzieję, że auto będzie z nami współpracowało i dojdziemy na wysokiej lokacie - powiedział Szymon Ruta.

źródło: Orlen Team

zobacz także:

Klasyfikacja Kierowców w Mistrzostwach Europy

Rajd Chorwacji | Ruta wygrał oes, Oleksowicz zapunktował

Rajd Chorwacji | Ruta podsumowuje pierwszy etap

Orlen Team: Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski

Więcej o: