Kierowcy mówią o...

... swoich ostatnich rajdach zagranicznych

Grzegorz Grzyb

... o 2. miejscu w 12. Rally Tribec

- Sam rajd bardzo fajny, super OS-y, których konfiguracja, momentami szybka, momentami techniczna w sam raz odpowiadała specyfikacji samochodu klasy WRC. Doskonała była także organizacja zawodów. Niestety mimo, iż nasz Focus WRC był do zawodów wyśmienicie przygotowany, nie potrafiliśmy podczas rajdu poradzić sobie z problemem obrotów silnika. Na niskich obrotach, zwłaszcza na ciasnych nawrotach na pierwszym biegu silnik gasł. Sytuacja powtórzyła się pięciokrotnie, straciliśmy przez to około 25 sekund. Mogę powiedzieć, że gdyby nie ta przypadłość, pewnie moglibyśmy cieszyć się z wygranej. Musimy nad tym popracować, aby w przyszłości sytuacja nie powtórzyła się. Rajd stanowił także ruletkę oponiarską. Kiedy w strefie padał deszcz, na odległym od niej o dwa km OS-ie było sucho, kolejny OS był mokry, a jeszcze następny suchy. Nie zawsze udawało nam się "wstrzelić" z odpowiednim ogumieniem na odpowiednią nawierzchnię. Jestem jednak dobrej myśli, bowiem coraz lepiej poznaję samochód, a co za tym idzie mogę nim jechać coraz szybciej.

Szymon Ruta

... o pierwszym tegorocznym starcie w ERC

-Z odcinka na odcinek przyśpieszaliśmy. Dwa razy mieliśmy piąty czas raz trzeci. W klasyfikacji dnia byliśmy czwarci i awansowaliśmy na piąte miejsce w generalce. Pokazaliśmy, że ORLEN Team może nawiązać walkę z najlepszymi i plasować się w czołówce. To nie jest poza naszym zasięgiem i obiecuję, że na kolejnych rajdach będziemy cisnąć jeszcze mocniej. Trasy chorwackie są wspaniałe. Bardzo szybkie, choć dzisiaj było sporo zakrętów. Mieliśmy trochę przygód, gdyż nawierzchnia zmieniała cały czas przyczepność. Na jeden z Osów wyjechaliśmy na slickach z tyłu i deszczówkach na kołach napędowych. Było parę mocnych momentów gdzie obracało mnie przy dużych prędkościach. Wszystko jednak udało się opanować. Jestem bardzo zadowolony z tego startu. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym w ten sukces, całemu Orlen Teamowi, Telewizji Polsat oraz Miastu Radom.

Maciej Oleksowicz

... o starcie w Rajdzie Chorwacji

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. To nasze pierwsze podium w Mistrzostwach Europy. Podczas całego rajdu uzyskiwaliśmy satysfakcjonujące czasy - wygraliśmy jeden oes, raz zajęliśmy 2 miejsce i ośmiokrotnie uplasowaliśmy się na 3 pozycji. Trasy były fantastyczne, auto spisywało się idealnie, z wyjątkiem wczorajszego dnia, gdzie w pewnym momencie pojawiały nam się na konsoli wszystkie możliwe alarmy. Ciężka praca całego zespołu w trakcie przygotowań zaowocowała świetnym wynikiem. Od czwartku nie było chwili wytchnienia, cały czas w czołówce stawki walczyliśmy o każdy ułamek sekundy. Cieszymy się bardzo z podium.

Zebrała: Iwona Petryla

Zobacz także:

Rally Tribec | Grzyb najszybszy, pierwszy Melicharek

Rajd Chorwacji | Oleksowicz trzeci

Kierowcy mówią o ...  39. Rajdzie Świdnickim Krause

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.