Rajd Mazowiecki | 4Turbo podsumowuje szutrową walkę

Przemysław Żabka, Paweł Tomaszek i Adam Tomaszek, podczas 9. Rajdu Mazowieckiego, skorzystali z Mitsubishi Lancerów Evo IX przygotowanych przez 4Turbo. Dwaj pierwsi kierowcy rywalizowali na trasie w ramach 4. rundy Rajdowego Pucharu Polski, a trzeci jechał autem funkcyjnym organizatora.

4Turbo to specjalistyczna firma zajmującą się m.in. przygotowaniem aut do imprez amatorskich i wyczynowych. Z jej usług korzysta wielu uznanych zawodników startujących w różnych dyscyplinach motorsportu.

Podczas 9. Rajdu Mazowieckiego po "dziewiątki" z 4 Turbo sięgnęły trzy teamy. W dwóch  Mitsubishi Lancerach Evo IX N4/30 startowały załogi: Przemysław Żabka i Norbert Kacprzak oraz  Paweł Tomaszek i Ireneusz Pleskot. Jadący trzecim Lancerem Adam Tomaszek pełnił obowiązki samochodu funkcyjnego.

Tomaszek z Pleskotem szczęśliwie dojechali do mety 4. rundy RPP, zajmując 1 miejsce w klasie N4/30. Żabka i Kacprzak wycofali się z rywalizacji już na pierwszym odcinku specjalnym po awarii półosi napędowej.

Piękna pogoda, zupełnie nowe odcinki specjalne, nowa lokalizacja imprezy i sporo kibiców na trasie - to w największym skrócie podsumowanie naszych wrażeń ze startu w Rajdzie Mazowieckim. Zrealizowaliśmy w stu procentach zakładany przed imprezą plan. W tym roku zbieram punkty do licencji R, więc priorytetem było dojechanie do mety. Testowaliśmy też setup auta. Klasa N4/30 nie jest uwzględniania w klasyfikacji generalnej imprezy, ale porównywaliśmy nasze czasy z kolegami startującymi ośkami. Trzeba pamiętać, że nasz Lancer z regulaminową zwężką ma tylko 215 KM i waży o wiele więcej niż Honda Civic czy Citroen C2R2. Owszem, ma luźnych nawierzchniach dysponuje z pewnością lepszą trakcją, ale na odcinkach asfaltowych nie ma to znaczenia. Bardzo żałuję, że Przemek Żabka odpadł już na początku imprezy, bo dysponujemy podobnymi samochodami i liczyłem na porównanie czasów na OS-ach. Staraliśmy się zatem porównywać do zawodników startujących w klasie "Gość" i dzięki temu wiem, w jakim miejscu jestem jako kierowca. Nasz samochód przygotowany przez 4Turbo spisywał się bez zarzutu. Wszystko było przygotowane perfekcyjnie. Bardzo lubię startować na luźnych nawierzchniach, dlatego nasz kolejny start planujemy na Rajdzie Polski - mówił Paweł Tomaszek, podsumowując Rajd Mazowiecki.

Iwona Petryla

zobacz także:

Rajd Mazowiecki | Jechali pod dyktando Nowocienia

Rajd Mazowiecki | Rutę wyeliminowała awaria

Orlen Team: Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.