Rally Tribec | Polacy trenują i punktują na Słowacji

Na liście zgłoszeń czwartej rundy Mistrzostw Słowacji Rally Tribec widnieje 5 polskich teamów. W najbliższy weekend w okolicach Topolczan rywalizować będą : Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, Wojtek Chuchała i Kamil Heller, Jan Chmielewski i Grzegorz Dachowski oraz Łukasz Markowski i Maciej Machela

W sobotę na trasie Rally Tribec  o kolejne punkty w Rajdowych Mistrzostwach Słowacji walczyć będą  m.in. Grzegorz Grzyb i Robert Hundla. Po podwójnej rundzie rozegranej na Węgrzech i po Rally Presov Polacy są wiceliderami w słowackiej klasyfikacji. Podczas zbliżającej się eliminacji, zaprezentują się Fordem Focusem WRC 08 w barwach teamu Rufa Club. Najwyżej sklasyfikowana w MSR polska załoga otrzymała 5 numer startowy.

Dwa oczka niżej na opublikowanej liście zgłoszeń są Wojtek Chuchała i Kamil Heller, którzy na koniec kwietnia wywalczyli drugie miejsce w generalce Rally Presov i w ogólnej punktacji zajmują 10 miejsce.

O punkty za naszą południową granicą starają się również  Jan Chmielewski i Grzegorz Dachowski. Załoga Neo Petroeltech Rally Team do słowackiej rywalizacji wybrała Citroena C2 R2. Na udział w Rally Tribec zdecydowali się także  Łukasz Markowski i Maciej Machela. Załoga z Kłodzka powalczy Citroenem C2 R2 Max.

Rally Tribec w piątek będzie miał swój start honorowy, natomiast w sobotę załogi wyjadą na odcinki specjalne. Łącznie czeka je 9 prób o długości 90 kilometrów.

Jak trenuje Lotos - Subaru Poland Rally Team

Wojtek Chuchała i Kamil Heller kontynuują intensywny program treningowy. Przed najbliższymi zawodami na Słowacji Wojtek Chuchała odbędzie testy, na których pod okiem inżyniera będzie ustawiać zawieszenie STI.

- Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed kolejnym startem na Słowacji. Liczymy na nowe doświadczenia na tych wymagających trasach, zupełnie innych niż w Polsce. Przed rajdem czekają mnie jeszcze testy, na których razem z inżynierem z firmy BOS będę pracować nad zawieszeniem. Mam nadzieję wypracować dobry setup i poznać kilka nowych sztuczek - komentował Wojtek Chuchała.
- Rally Presov poszedł świetnie, ale wiemy, że czeka nas jeszcze sporo pracy. Chcemy się dobrze przygotować do Rally Tribec i mamy nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Wynik nie jest najważniejszy, ale zobaczymy, gdzie się uplasujemy w tak mocnej stawce - dodał Kamil Heller.

Iwona Petryla

zobacz także:

Rajd Mazowiecki | Jechali pod dyktando Nowocienia

C hmielewski góruje w rywalizacji Citroenów

39. Rajd Świdnicki Krause| Bouffier najszybszy. Meta w smutku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.