Kościuszko testował zawieszenie w R4

Michał Kościuszko po raz kolejny zasiadł za kierownicą dwóch samochodów R4 - Mitsubishi Evo IX i X. W Mocajo w Toskanii na szutrze spotkał się w ramach RalliArt Italy z Armido Araujo i Mattim Rantanenem.

Michał Kościuszko, reprezentujący w Mistrzostwach Świata barwy Lotos Dynamic Rally Team, podczas dwudniowych testów po raz kolejny zasiadł za kierownicą dwóch samochodów R4 - Mitsubishi Evo IX i X.

W Mocajo w Toskanii na nawierzchni szutrowej spotkało się w ramach RalliArt Italy trzech zawodników: Michał Kościuszko, Armido Araujo i Matti Rantanen. W trakcie gdy Araujo i Rantanen ustawiali swoje samochody do startu w Rajdzie Sardynii, Michał Kościuszko  prowadził równolegle prace rozwojowe nad pakietem R4 w Mitsubishi Evo IX i X testując nowe dłuższe o 40 milimetrów zawieszenie.

To kolejny etap prac nad projektem R4. Jestem przekonany, że przejechane kilometry pozwolą na dopracowanie takich ustawień nowego zawieszenia, aby charakterystyka auta była taka sama jak w S2000. Na pewno dzięki dłuższemu zawieszeniu samochód będzie miał większą stabilność, lepszą trakcję i lepszą amortyzację na nierównościach. Dłuższe zawieszenie daje także możliwość głębszych cięć. Na razie będziemy testować na szutrach, a już niebawem przeniesiemy się na asfalty  - powiedział Michał Kościuszko.

Iwona Petryla

Lotos Dynamic Rally Team w PWRC

WRC | Kościuszko w maju powalczy o podium

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.