Off-road| Chmura kurzu nad kamieniołomem

Zobaczcie, jak w Jurajskich Mistrzostwach rywalizowali zawodnicy z całej Polski. Było dużo kurzu i dużo emocji. W niezwykle widowiskowej rywalizacji wzięły udział quady i samochody  terenowe. Zawodnicy jeździli w kilkukilometrowej pętli. Najlepsi okazali się Kamil Wiśniewski, Łukasz Lechowicz i Dariusz Lechowicz oraz Bartłomiej Pacyga i Marian Figura.

W Jurajskich Mistrzostwach Off-road, zorganizowanych przez Urząd Gminy Łazy oraz agencję Euroforum z Katowic, udział wzięli zawodnicy z całej Polski. W zmaganiach nad Kamieniołomem Niegowonice pierwsze wystartowały quady, jako Quad Adventure. Ich zmagania trwały dwie i pół godziny. Potem na trasę ruszyły samochody terenowe w klasach Advance oraz Challenge. Dla terenówek tor  off-roadowy  był otwarty przez 3 godziny.

Wśród uczestników wyraźnie wyczuwalna była chęć zwycięstwa. Niektórzy z nich przygotowywali swoje "maszyny" specjalnie z myślą o Jurajskich Mistrzostwach Off-road. Podczas tych zawodów uczestnicy jeździli w kilkukilometrowej pętli. Zwycięzcą został ten, który w wyznaczonym czasie pokonał największą liczbę okrążeń. Ostatecznie w Quad Adventure najwyższe miejsce na podium należało do Kamila Wiśniewskiego. W samochodowej klasie Advance zwyciężyli Łukasz Lechowicz oraz Dariusz Lechowicz, a w Challenge Bartłomiej Pacyga oraz Marian Figura.

Iwona Petryla

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.