RSMP| Chmielewski chce mieszać w czołówce

Jak podaje Neo Petroeltech Rally Team, w czołówce 39. Rajdu Świdnickiego Krause, sporo zamieszania ma szansę sprawić Jan Chmielewski. Krakowianin zasiada za kierownicą Citroena DS3 R3. Ale pomimo startu w samochodzie napędzanym tylko na przednią oś, ten młody kierowca zamierza okazać się niespodzianką rajdu, który rozpoczyna się już jutro.

W rozgrywanej w lutym na Kaszubach, pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Jan Chmielewski w Citroenie C2-R2 praktycznie zdominował walkę w "ośce". Podczas Rajdu Lotos Baltic Cup krakowianin dystansował również niektóre auta klasy N-4.

Teraz w  Świdnicy kierowca Neo Petroeltech Rally Team pojawi się jeszcze mocniejszy. Skorzysta z najnowszej broni rajdowej Citroena, modelu DS3-R3. Jak zapowiada zespół, Janek Chmielewski może urwać punkty niektórym kierowcom z pierwszej dziesiątki RSMP. Zwłaszcza, że nowa rajdówka pokazała pazur podczas rozegranego dwa tygodnie temu, na czeskich asfaltach Rajdzie Valasska.

-W morawskim rajdzie pojechaliśmy testowo, bez żadnej presji na wynik. Sprawdzałem potencjał samochodu, uczyłem się jego właściwości, zupełnie innych niż w przypadku poprzedniego Citroena C2-R2. Tym bardziej uradowało nas zwycięstwo w klasyfikacji Citroenów, ale zasadniczym celem było solidne przygotowanie do Rajdu Świdnickiego, który ma radykalnie zmienioną trasę. Przyznam, że od kiedy startuję w Górach Sowich, nigdy nie jechałem wieloma fragmentami tych oesów. Ale świdnicki start to także kolejna nowość, bo moim pilotem będzie bardzo doświadczony Maciej Wilk - mówi Janek Chmielewski, kierowca Neo Petroeltech Rally Team.

Iwona Petryla

Zobacz także:

Citroën Racing Trophy Polska

Więcej o: