Škoda gotowa na sukces w Rajdzie Wysp Kanaryjskich

Obie drużyny fabryczne Škody Motorsport pojawią się na drugiej eliminacji IRC, która zostanie rozegrana w dniach 14-16 kwietnia, na Wyspach Kanaryjskich. W ubiegłorocznym Rajdzie Wysp Kanaryjskich Škoda zajęła trzy pierwsze miejsca.

Zarówno Juho Hänninen, jak i Jan Kopecký, kierowcy fabryczni Škoda Motorsport, są bardzo zmotywowani. Rajd składać się będzie z 12 etapów (190 kilometrów). Odnowiona, asfaltowa trasa powiedzie przez pagórkowaty teren, co będzie doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności technicznych kierowców.

Podczas Rajdu Wysp Kanaryjskich fani zobaczą również dwie Fabie Super 2000. Poprowadzą je drużyny importerów: Andreas Mikkelsen/Ola Floene (Škoda UK Motorsport) i Freddy Loix/Frédéric Miclotte (BFO Škoda).

Jan Kopecký:

- Nie mogę się doczekać tego rajdu, to właśnie na Wyspach Kanaryjskich świętowaliśmy zwycięstwo w ubiegłym roku. Wiem, że rywalizacja w tym roku będzie jeszcze bardziej zacięta, ale nasze ambicje sięgają bardzo wysoko. Na pewno pojawi się mnóstwo znakomitych kierowców, ale to właśnie dzięki nim ten rajd i całe mistrzostwa IRC są tak ekscytujące.

Juho Hänninen:

-Moja ubiegłoroczna pozycja to był fantastyczny wynik. Na pewno od tamtego czasu zrobiłem duży postęp, jeśli chodzi o jazdę po asfalcie. Czuję się coraz pewniej na tej nawierzchni, i choć w tym roku głównie będę koncentrował się na S-WRC, Rajd Wysp Kanaryjskich jest dla mnie miłym dodatkiem i doskonałą okazją do tego, by doskonalić swoje umiejętności.

źródło: Škoda Motorsport

Więcej o: