RSMP | Nagroda "Fair Play" dla rajdowców

Załogi rajdowe biorące udział w 39. Rajdzie Świdnickim Krause powalczą o jeszcze jedną nagrodę.  Mowa o statuetce ?Fair Play? ufundowanej przez Prezydenta Świdnicy. Od tego roku ma być to jedna z dodatkowych specjalnych kategorii rywalizacji podczas dolnośląskiego klasyka.
- Zawsze z wielką radością gościliśmy w Świdnicy zawodników i kibiców Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem cieszymy się jednak wyjątkowo, bo możemy powiedzieć, że powitamy wszystkich na naszym rajdzie - Rajdzie Świdnickim. Uczestnikom sportowej rywalizacji i kibicom życzymy solidnej dawki emocji, ale przy tym nie możemy zapominać, że ważny jest nie tylko duch rywalizacji, ale też zasady fair play. Stąd pomysł na nagrodę - mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
- Rywalizować i walczyć można w sposób otwarty i uczciwy, co pokazują kierowcy w kolejnych edycjach rajdu. Szklana statuetka w kształcie rajdowej kierownicy przeznaczona jest dla załogi, która się wyróżni podczas zmagań i mimo zaciętej rywalizacji będzie potrafiła przyjść z pomocą innym uczestnikom rajdu, borykającym się np. z problemami sprzętowymi. Premiowane będą sportowe zachowania konkurentów - dodaje.

Specjalną statuetkę przygotowali świdniccy artyści Magdalena i Andrzej Kucharscy, którzy wykonują prace w szkle.

Zobacz także:

RSMP RPP | Aż 124 załogi na Świdnickim

Dolny Śląsk szykuje się do 39. Rajdu Świdnickiego Krause

Rozmowa z Andrzejem Doboszem - pierwszym dyrektorem Rajdu Elmot

Więcej o:
Copyright © Agora SA