WRC | W Portugalii Kościuszko z punktami

Pierwszy tegoroczny start Michała Kościuszki w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata zakończył się wywalczeniem 6 punktów w klasyfikacji PWRC. Krakowianin Rajd Portugalii ukończył na 7 miejscu. Biorąc pod uwagę awarię na pierwszym etapie zawodów i 20 minutową karę wynikającą z SupeRally, to duży awans w stosunku do wyniku piątkowego.

Niedzielną pierwszą pętlę załoga Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak rozpoczęła od awansu   w PWRC z 10 miejsca na 8. Podskakując w klasyfikacji o jedno oczko po każdym oesie. Na Silves Polak dojechał jako 4, a na Santa da Serra jako 3. W drugiej pętli klasyfikacja Kościuszki na oesach wyglądała odwrotnie. Jednak czasy osiągnięte w klasie pozwoliły na zakończenie 3 etapu Rajdu Portugalii na punktowanym 7 miejscu. Tym samym załoga Lotos Dynamic Rally Team zgarnęła 6 punktów. Kościuszko jadący Mitsubishi Lancerem Evo X od włoskiego tunera RallyItaly, finiszował ze stratą +19:28.6 do zwycięzcy klasyfikacji PWRC Haydena Paddona.

Nowozelandczyk podczas trzeciej rundy Mistrzostw Świata okazał się bezkonkurencyjny. Wygrał aż 9 spośród 17 odcinków specjalnych i prowadził w rajdzie niemal od samego początku. Na mecie, za kierowcą Subaru Imprezy zameldował się jadący "dziesiątką" Jukki Ketomaki, który traci do lidera  +7:39.9. Trzeci w wynikach portugalskiej rundy jest Martin Semerad (+7:39.9), startujący Mitsubishi Lancerem Evo IX.

Pierwsza trójka w WRC na Rajdzie Portugalii wygląda następująco: Sebastien Ogier, Sebastien Loeb (+31,8) i Jarri-Matti Latvala (+3:22,1). Zatem pierwsze dwa miejsca na podium padły łupem teamu Citroen Total WRT, a trzecie zgarnął Ford Abu Dhabi World Rally Team.

Iwona Petryla

Więcej o: