Rajd Koszyc: Trwa walka o tytuły mistrzowskie w klasie N3

O tym, jak będzie wyglądać końcowa klasyfikacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przekonamy się już niebawem, podczas dwóch ostatnich rund cyklu - Rajdu Koszyc i Rajdu Dolnośląskiego

Zacięta walka trwa zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych klasach, w tym także w N3. Szansę na końcowy triumf mają w niej Piotr "Herbi" Rudzki i Rafał Janczak, a o miejsca w pierwszej trójce powalczą również Piotr Krotoszyński i Mikołaj Kempa. Pierwsze rozstrzygnięcia zapadną już podczas Rajdu Koszyc, rozegranego na Słowacji.

Na starcie siódmej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zobaczymy cztery załogi z klasy N3, które po raz kolejny zmierzą się z rywalami z zagranicy. Na łączonej liście zgłoszeń Mistrzostw Polski i Słowacji najwyższy numer (48) otrzymali aktualni liderzy punktacji, Piotr Rudzki i Bartłomiej Holdenmayer. W podsumowaniu pierwszej połowy sezonu, które znajdziecie na www.KlasaN3.pl popularny Herbi ostrożnie ocenia swoje szanse, ale zapowiada walkę do końca. Podobne deklaracje składa Rafał Janczak, którego wraz z Tomaszem Sadlikiem zobaczymy na Rajdzie Koszyc z numerem 49. Zwycięzcy Rajdu Bohemia i Rajdu Rzeszowskiego będą konsekwentnie realizować taktykę "max attack", w czym ma im pomóc nowe zawieszenie.

Po absencji na Rajdzie Warszawskim do walki powracają Piotr Krotoszyński i Tomasz Markiewicz (numer 54). Załoga kolejnej Hondy Civic Type-R świetnie rozpoczęła sezon 2010, ale później szczęście nie dopisywało, więc zawodnicy są tym bardziej głodni sukcesów. Sławomir Kurdyś i Michał Kasina (numer 55) startują wyłącznie na asfaltach, ale swoista specjalizacja pozwala im skupić się na dobrym przygotowaniu do walki na tej nawierzchni. Co prawda tym razem sytuacja jest szczególna, bowiem Sławomir Kurdyś na krótko przed rajdem został tatą, więc ściganie zostało odłożone na nieco dalszy plan. Wcześniej załoga zaliczyła deszczowy Rajd Karkonoski i razem ze swoją Hondą Civic Type-R FN2 jest już gotowa do walki o kolejne punkty w klasie N3.

Rajd Koszyc po raz pierwszy będzie gościł Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, więc jego trasy są nieznane polskim kierowcom. Tą przewagę mają natomiast lokalni zawodnicy, którzy pojawią się również w klasie N3 i będą mieli okazję do rewanżu za Rajd Rzeszowski. Poza czterema polskimi załogami w N3 zobaczymy trzech Słowaków: Marka Spavelko (Renault Clio), Petera Jureckę (Renault Clio RS) i Tibora Samo (Opel Astra OPC) oraz Węgra Attila Kadara w egzotycznym BMW 120D. O tym, kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku w klasie N3, przekonamy się już niebawem.

Również tym razem przygotowano przewodnik po zawodach, który kibice znajdą na www.KlasaN3.pl . Umieściliśmy w nim najważniejsze informacje, które powinny się przydać w dopingowaniu zawodników podczas kolejnej zagranicznej rundy RSMP. Po Rajdzie Bohemia kierowcy z klasy N3 podkreślali, że bardzo pomagał im doping polskich kibiców, więc i tym razem na Was liczymy! Oficjalny start Rajdu Koszyc już w czwartek, 16 września, a na piątek i sobotę przewidziano po sześć odcinków specjalnych.

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: