Rajd Barum bez Kajetanowicza

Subaru Poland Rally Team podjęli decyzję o rezygnacji z udziału w Rajdzie Barum - rundzie mistrzostw Europy oraz IRC. Przyczyną jest konflikt czasowy pomiędzy czeską imprezą a Rajdem Warszawskim, który rozegrany zostanie zaledwie kilka dni po Barum

Na trzy rundy przed końcem sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej krajowego czempionatu. W związku z tak dobrą pozycją członkowie Subaru Poland Rally Team podjęli decyzję o rezygnacji z udziału w Rajdzie Barum - rundzie mistrzostw Europy oraz IRC. Przyczyną jest konflikt czasowy pomiędzy czeską imprezą a Rajdem Warszawskim, który rozegrany zostanie zaledwie kilka dni po Barum. W zamian Kajetan z Jarkiem planują wystartować w innym europejskim rajdzie spoza kalendarza mistrzostw Polski.

- Priorytetem są dla nas mistrzostwa Polski i uzyskanie jak najlepszych wyników w trzech ostatnich rundach tego cyklu - powiedział Kajetan Kajetanowicz. - Wspólnie z całym zespołem zdecydowaliśmy o rezygnacji ze startu w Rajdzie Barum. To nie była łatwa decyzja, ponieważ miał być to dla nas rajd, podczas którego mieliśmy zbierać kolejne cenne doświadczenie w zagranicznej imprezie. Czas pomiędzy Rajdem Barum i Warszawskim byłby zbyt krótki, a przed kolejną rundą RSMP musimy być pewni, że samochód będzie doskonale przygotowany. Wierzę, że fani, którzy planowali pojechać do Czech aby nam kibicować, zrozumieją naszą decyzję i spotkamy się już na początku września na Rajdzie Warszawskim.

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.