Rajd Niemiec: Powrót Kościuszki na asfalty

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, załoga Dynamic World Rally Team, zakończyła pierwsze testy na asfaltowych trasach przed startem w kolejnej 9. rundzie Mistrzostw Świata. Testy odbyły się na 4 kilometrowym asfaltowym odcinku w miejscowości Grassio we Włoszech

Załoga miała okazję zobaczyć jak zachowuje się ich nowy samochód na asfaltach przypominających charakterystyką trasy, jakie w najbliższym tygodniu będą pokonywać podczas Rajdu Niemiec. 100 kilometrów testów przy zmiennej pogodzie pozwoliło Michałowi Kościuszko na znalezienie optymalnych ustawień dyfrów, sprężyn oraz zawieszenia. Dużą niewiadomą stanowiła nowa opona Pirelli Skorpion WRC, jedyna dopuszczona do startów na trasach asfaltowych w Mistrzostwach Świata. Nasza załoga po raz pierwszy miała okazję testować ją właśnie we Włoszech.

"Ostatni raz na asfaltach startowałem w 2008 roku w Rajdzie Korsyki. Piątkowe testy były więc doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć sobie, jak jeździ się na odcinkach asfaltowych. Cały zespół pracował bardzo intensywnie, aby jak najefektywniej wykorzystać zmienne warunki pogodowe jakie panowały w Górach Piemontu. Mieliśmy okazję jechać po suchym i po mokrym asfalcie. Testowaliśmy różne twardości opony Pirelli Skorpion oraz różne ustawienia zawieszenia. Możliwości Skody na asfaltach zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Jestem dobrej myśli przed kolejnym startem w Mistrzostwach Świata tym bardziej, że w poniedziałek czekają nas dalsze testy już na trasach niemieckich."- powiedział po powrocie do Krakowa Michał Kościuszko.

Samochód, którym pojedzie jedyna polska załoga w Mistrzostwach Świata przygotowywany i obsługiwany jest przez włoski zespół Skoda Rally Team Italia.

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.