Škoda liderem w Rajdzie Madery

Ósmą rundę mistrzostw IRC rozegraną na portugalskiej wyspie Madera, całkowicie zdominowały samochody jeżdżące pod flagą Škody Motorsport

Na pierwszej pozycji do mety przybył duet Freddy Loix - Fréderic Miclotte, który wziął udział w rajdzie dzięki wsparciu belgijskiego importera Škody. W eliminacjach IRC zwyciężyli po raz drugi, poprzednio triumfowali w belgijskim Rajdzie Ypres. Drudzy do mety dotarli Jan Kopecký-Petr Starý, którzy umocnili swą drugą pozycję w klasyfikacji generalnej IRC. Juho Hänninen i Mikko Markkula wywalczyli trzecie miejsce po pięknej rywalizacji podczas finałowego odcinka specjalnego. Hänninen utrzymuje się na pozycji lidera, a Škoda w dalszym ciągu prowadzi w klasyfikacji producentów.

Michal Hrabánek, szef Škoda Motorsport powiedział: "Odzyskaliśmy punkty stracone podczas Rajdu Azorów, i jesteśmy niezmiernie szczęśliwi. Cała drużyna pracowała bez zarzutu, wszystkie trzy samochody pokonały całą trasę bez jakichkolwiek problemów technicznych, cała załoga świetnie poradziła sobie z trudnościami rajdu i silną konkurencją."
"Wystartowaliśmy tutaj po raz pierwszy. Na początku rajdu nasza sytuacja nie wyglądała najlepiej, dlatego szczególnie doceniamy wynik końcowy. Natychmiast rozpoczynamy przygotowania do jednego z najciekawszych wyścigów w tym sezonie, rajdu w naszej rodzimej miejscowości Zl~n. Jesteśmy pewni, że Rajd Zl~n będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza czeskich fanów, tak, jak to miało miejsce w poprzednich latach", dodał Hrabánek.

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: