Półmetek w Rzeszowie

Już w najbliższy weekend (6-7 sierpnia 2010r.) rozegrany zostanie tam Rajd Rzeszowski, który gościć będzie także zagraniczne ekipy, gdyż impreza ta stanowi jednocześnie rundę Pucharu Europy Centralnej i mistrzostw Słowacji

Tradycyjnie na półmetku letnich wakacji zawodnicy rywalizujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski spotkają się na Podkarpaciu. Start zapowiedziało łącznie aż 138 załóg. 75 z nich wystartuje w rundzie RSMP. Podczas dwóch dni zmagań zawodnicy pokonają 12 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 160 kilometrów. W tym roku wytyczono także próbę w samym centrum Rzeszowa, z której odbędzie się transmisja telewizyjna na żywo.

W N3 zgłosiło się aż 14 załóg, więc będzie ona najliczniejszą klasą w RSMP! Najwyższy numer startowy (55) otrzymali aktualni liderzy klasy N3, Piotr "Herbi" Rudzki i Bartłomiej Holdenmayer w dobrze znanej kibicom Hondzie Civic Type-R. Piotr Krotoszyński i Tomasz Markiewicz w kolejnej Hondzie z numerem 56, powalczą w Rzeszowie o odzyskanie pierwszego miejsca w punktacji, pechowo straconego po awarii w Czechach. Rafał Janczak, podbudowany zwycięstwem w N3 podczas Rajdu Bohemia i niedawno zakończoną podróżą poślubną, wyjedzie na oesy z numerem 57. Na prawy fotel jego Hondy Civic Type-R powróci natomiast Tomasz Sadlik.

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: