Kościuszko piąty w Finlandii

Załoga Dynamic World Rally Team Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, ukończyła Rajd Finlandii na 5. miejscu w klasyfikacji SWRC. Zwyciężył Juho HÄNNINEN przed Per Gunnar Anderssonem (+1:10.7) i Patrikiem Sandellem (+1:30.0)
Na mecie rajdu Michał Kościuszko powiedział "Cieszę się, że ukończyliśmy ten rajd bez żadnych przygód i wywozimy z Finlandii kolejnych 10 punktów. Samochód spisywał się świetnie. Atmosfera na rajdzie była rewelacyjna, mnóstwo kibiców i bardzo dużo polskich flag. Teraz już myślimy o Rajdzie Niemiec, w którym wystartujemy za trzy tygodnie. Na pewno będziemy chcieli potrenować, przed pierwszym w tym sezonie startem na odcinkach asfaltowych, ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że dalsza część sezonu będzie dla nas również pomyślna"

W Finlandii Polacy startowali samochodem Skoda Fabia S2000 Evo2 obsługiwanym przez włoskiego tunera Skoda Rally Team Italia. Zespół ten obsługuje także takich zawodników jak Jan Kopecky i Guy Wilks. Szefem zespołu jest Mario Fornaris, którego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. współtworzenie fabrycznych zespołów Peugeota, Mitsubishi i Skody startujących na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata.

W ciągu dwóch dni Neste Oil Rally Finland zawodnicy przejechali łącznie 1308 kilometrów, w tym 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 310 kilometrów oesowych. Tegoroczna jubileuszowa 60. edycja rajdu zgromadziła miliony fanów motorowego sportu. Baza rajdu w Jyvä skylä po dwudniowych zmaganiach rozbłysła na zakończenie sportowych zmagań 30 minutowym pokazem sztucznych ogni.

Kolejnym rajdem, w którym wystartuje jedyna polska załoga rywalizująca w pełnym cyklu SWRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC) będzie Rajd Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.