41.Rajd Bułgarii. Loeb liderem po drugim dniu

Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) jest liderem 41. Rajdu Bułgarii, siódmej rundy mistrzostw świata, po drugim dniu rywalizacji. W piątek i w sobotę kierowcy przejechali dziesięć odcinków specjalnych. Do zakończenia zostały jeszcze cztery w niedzielę

Na drugiej pozycji jest drugi fabryczny kierowca zespołu Citroena Hiszpan Dani Sordo, który traci do Loeba 40,5 s, a na trzeciej Norweg Petter Solberg - strata 45,2. Cała czołowa trójka jedzie Citroenami C4 WRC. Loeb i Sordo są fabrycznymi kierowcami zespołu, Solberg jest zawodnikiem prywatnego teamu, który na sezon 2010 wynajął C4 WRC.

Na czwartą pozycję awansował Francuz Sebastien Ogier (C4 WRC). Dopiero piąty jest wicemistrz świata w sezonie 2009 Fin Mikko Hirvonen (Ford Focus WRC), który traci do lidera już 2.50,4.

Zespół Citroena zdecydowanie dominuje w 41. Rajdzie Bułgarii. Z pięciu rozegranych w sobotę OS-ów, wszystkie wygrali kierowcy jadący Citroenami. Trzy razy najszybszy był Solberg, po jednym zwycięstwie zanotował Loeb i Sordo.

W sobotę miało być rozegranych sześć odcinków, ale jeden z nich - siódmy (Ljubnica - 24,8 km) został przez komisarza FIA d/s. bezpieczeństwa Jacka Bartosia odwołany. Problemy sprawili kibice, którzy przebywali w miejscach niebezpiecznych.

Wyniki po drugim dniu:

1. Sebastien Loeb (Francja/Citroen C4) 2:12.49,3 2. Dani Sordo (Hiszpania/Citreon C4) strata 40,5 3. Petter Solberg (Norwegia/Citroen C4) 45,2 4. Sebastien Ogier (Francja/Citroen C4) 2.05,7 5. Mikko Hirvonen (Finlandia/Ford Focus) 2.50,4 6. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Ford Focus) 3.33,1

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.