Sołowow nowym liderem RSMP

Kielecko-krakowski duet wygrał dwa dni rajdu w RSMP i wysunął się na prowadzenie w punktacji krajowego czempionatu. Michał Sołowow ma na koncie 135 punktów, drugi jest Kajetan Kajetanowicz (130 pkt), a trzeci Tomasz Kuchar (119 pkt). Zwycięzcą czeskich zawodów został Fin Juho Hänninen, drugie miejsce zajął Bryan Bouffier, a trzecie Czech Martin Prokop

Bardzo słoneczna i upalna czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski okazała się niezwykle wymagająca dla zawodników oraz ich samochodów.

W tych trudnych warunkach podczas drugiego dnia Bohemii załoga Subaru Poland Rally Team awansowała na siódme miejsce w rajdzie i drugie w mocno obsadzonej grupie N oraz utrzymała trzecią pozycję w krajowym czempionacie. Kajetan Kajetanowicz z Jarkiem Baranem wywieźli z Czech 30 punktów i na półmetku sezonu zajmują drugie miejsce w mistrzostwach Polski, tracąc do liderów 5 oczek.

- Rajd był naprawdę fantastyczny. Nie pamiętam kiedy miałem okazję rywalizować na tak trudnych i tak ciekawych odcinkach specjalnych. Jesteśmy bogatsi o kolejne doświadczenia i naprawdę wiele się nauczyliśmy podczas tego weekendu - powiedział po rajdzie Kajetan Kajetanowicz. - Zajęliśmy trzecie miejsce w mistrzostwach Polski, a w N-ce przegraliśmy tylko ze słynnym Czechem, wielokrotnym mistrzem tego kraju Vaclavem Pechem. Naprawdę dobrze się nam jechało, a oesy wymagały bardzo zmiennego tempa, pogoda jednak nie była zmienna i dała w kość. Wypiliśmy podczas dwóch dni ponad 8 litrów wody na głowę. Oczywiście cieszę się, że mogliśmy tutaj wystartować i zdobyć sporo punktów do klasyfikacji za nasze trzecie miejsca w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na półmetku sezonu jesteśmy na drugim miejscu w klasyfikacji krajowych rozgrywek i pierwszym w grupie N. Przed nami krótkie wakacje i spotkamy się na Rajdzie Rzeszowskim - rundzie mistrzostw Polski i Słowacji. Myślę, że pod względem czasów na oesach spróbujemy być na Podkarpaciu nieżyczliwi dla gości zza granicy na naszym terenie :)

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Peugeot 207 S2000 zajęli czwarte miejsce.

- Rajd był wyjątkowo trudny - komentował na mecie Tomasz Kuchar. Już dawno nie jechałem tak trudnej eliminacji! Wynika to przede wszystkim z całkiem innej charakterystyki dróg, w porównaniu do tych, które mamy w Polsce. Po drugie zapoznanie z trasą było bardzo ograniczone pod względem prędkości - niektóre partie opisywaliśmy przy 30 kilometrach na godzinę i trudno najzwyczajniej w świecie było sobie wyobrazić, jak ta trasa będzie wyglądała przy 170 kilometrach na godzinę. Ale oczywiście wszyscy mieli tak samo, nie ma co marudzić... Jesteśmy na mecie i to jest najważniejsze. Oczywiście liczyłem na lepszy wynik i zdobycz punktową. O ile podczas pierwszego etapu ja popełniłem błąd i straciłem dużo czasu, oraz szansę na walkę z Michałem i Kajtem, tak drugiego dnia zdefektowała nam skrzynia biegów i straciliśmy z tego powodu ponad minutę. I było już pozamiatane... I jeszcze jedna istotna rzecz: było strasznie gorąco! Pragnę bardzo podziękować za doping polskim kibicom. Może nie było ich aż tak dużo, ale ci, którzy przyjechali - byli bardzo widoczni. Skandowaniem i flagami wręcz euforycznie dopingowali nas do szybkiej jazdy. Wielkie dzięki wszystkim! My oczywiście nie poddajemy się i mamy nadzieje bardziej skutecznie powalczyć podczas następnego rajdu.

Nieudanie wypadł debiut ekipy Škoda Castrol BP w rozgrywanym w okolicach Mlada Boleslav, Rajdzie Bohemia. Polsko-walijska załoga: Leszek Kuzaj i Craig Parry, jadąca Škodą Fabia S2000, zakończyła swój udział w imprezie na siódmym odcinku specjalnym. Po szybkim prawym zakręcie duet wypadł z trasy i auto dachowało. Załoga wyszła z opresji bez szwanku, niestety uszkodzenia rajdówki okazały się na tyle poważne, że niemożliwe było kontynuowanie rywalizacji w systemie SuperRally.

Wyniki 37. Rajdu Bohemia (RSMP):

1. Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 207 S2000) - 2:01.55,6 godz.

2. Michał Sołowow i Maciej Baran (Ford Fiesta S2000) - strata 4.03,3 min.

3. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza) -4.36,7 min.

4. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 207 S2000) - 5.28,7 min.

5. Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur (Skoda Fabia S2000) - 10.26,4 min.

6. Jurij Protasow i Adrian Aftanaziw (Mitsubishi Lancer Evo IX) - 15.53,3 min.

7. Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek (Citroen C2 R2 MAX) - 16.12,5min.

8. Jan Chmielewski i Robert Hundla (Citroen C2 R2 MAX) - 16.32,3 min.

9. Tomasz Gryc  i Michał Kuśnierz (Citroen C2 R2 MAX) - 17.20,6 min.

10. Szymon Kornicki i Piotr Zegarmistrz (Citroen C2 R2 MAX) - 19.01,0 min.

Prowizoryczna klasyfikacja RSMP (po 4 rundach)*

Klasyfikacja generalna:

1. Michał Sołowow i Maciej Baran -135 pkt.

2. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran - 130 pkt.

3. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski - 119 pkt.

4. Leszek Kuzaj i Craig Parry - 68 pkt.

5. Bryan Bouffier i Xavier Panseri - 62 pkt.

6. Michał Rzeźnik i Przemysław Mazur - 51 pkt.

Klasa S2000:

1. Michał Sołowow i Maciej Baran - 42 pkt.

2. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski - 35 pkt.

3. Leszek Kuzaj i Craig Parry - 21 pkt.

* Klasyfikacja będzie oficjalna po zatwierdzeniu jej przez Główną Komisję Sportu Samochodowego PZM.

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: