Nowy pilot Pettera Solberga

Norweg Petter Solberg, rajdowy mistrz świata w sezonie 2003, zdecydował, że jego nowym pilotem będzie Irlandczyk Chris Patterson, który zastąpi na prawym fotelu Anglika Phila Millsa

Mills był pilotem Norwega od 1999 roku. Obaj razem wystartowali w 155 rajdach zaliczanych do mistrzostw świata, w 2003 roku zdobyli tytuł jeżdżąc Subaru Imprezą WRC.

Nowy pilot Solberga, 41-letni Chris Patterson zadebiutował na rajdowych trasach w 1998 roku. W ostatnich latach jeździł na prawym fotelu w załodze Nassera Al-Attiyaha i Krisa Meeke'a.

Pod koniec grudnia 2008 roku z udziału w rajdowych mistrzostwach świata z powodu kryzysu gospodarczego wycofał się zespół Subaru World Rally Team i jego fabryczny kierowca Petter Solberg miał poważne problemy ze znalezieniem nowego teamu. Z tego powodu nie wystartował w styczniu 2009 roku w Rajdzie Irlandii, pierwszej eliminacji mistrzostw świata.

Na przełomie stycznia i lutego 2009 roku udało mu się w końcu założyć prywatny zespół, którego budżet pozwolił jednak tylko na wynajęcie używanego Citroena Xsary 2006. Jednak Xsara Solberga nie nadawała się już do startów w mistrzostwach świata, Norweg wycofał się z wrześniowego Rajdu Australii.

Na początku 2010 roku znalazł sponsorów, którzy pomogli mu wynająć na cały sezon nowoczesnego Citroena C4 WRC w specyfikacji 2009. Dzięki temu po sześciu tegorocznych rundach MŚ Norweg jest piąty w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

"Jestem zadowolony, że Chris zostanie moim nowym pilotem. Przeszliśmy ciężkie testy, Chris spisywał się doskonale przez cały czas. Ma ogromne doświadczenie, a to dla mnie jest bardzo ważne. Obaj chcemy w kolejnych imprezach walczyć o czołowe pozycje" - powiedział Solberg.

Nowa załoga w dniach 9-11 lipca wystartuje w 7. rundzie mistrzostw świata - Rajdzie Bułgarii.

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: