Rajd Lotos już w ten weekend

Już w najbliższy weekend 14-16 maja odbędzie się 6 Rajd Lotos Baltic Cup. W tym roku jest to łączona runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowego Pucharu Polski, możemy się więc spodziewać na starcie blisko setki najlepszych kierowców

Jak co roku nie zabraknie również gości z zagranicy, na czele z trzykrotnym mistrzem Polski Brian'em Bouffier'em, który od Rajdu Lotos postanowił włączyć się do walki o kolejny tytuł. Impreza tradycyjnie zostanie rozegrana na szutrowych odcinkach w okolicy Gdańska i Kartuz, jednak w porównaniu z zeszłoroczną ulega ona pewnym zmianom.

6 Rajd Lotos Baltic Cup odbędzie się w dniach 14-16 maja 2010r. Do 2 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się 43 zawodników. W 3 rundzie Rajdowego Pucharu Polski pojedzie natomiast 44 kierowców. Na piątek 14 maja przewidziany jest prolog na stadionie żużlowym w Gdańsku. W sobotę pierwszy na OESy wyruszy Rajdowy Puchar Polski, który przejedzie 3 odcinki w 1 pętli o łącznej długości 38km. Zaraz za swoimi kolegami ruszają zawodnicy RSMP, którzy pokonuję te same 3 odcinki ale dwukrotnie, a więc do przejechania mają w sumie 76km. Tego dnia odbywają się odcinki Kętrzyno, Linia oraz Milwino.  Drugi dzień to z kolei Sianowska Huta, Piekiełko oraz Kowalewo. Tak więc RPP ma do przejechania kolejne 38 km. Dla RSMP długość odcinków w tym dniu wynosi 77km. Na zakończenie rajdu planowana jest huczna ceremonia na ul. Długi Targ.

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru Poland Rally Team w sezonie 2010 - ZOBACZ TUTAJ

Oficjalne testy Kuzaja - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: