Rajd Elmot - Frycz liderem w grupie N

Dwa Lancery Evolution w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej 38 Rajdu Krause Elmot

Załoga jadąca Misubishi Lancerem Evolution IX, Sebastian Frycz i Jacek Rathe, zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - 38 rajdzie Krause Elmot. Plasując się bezpośrednio za samochodami klasy S2000, okazali się również najszybsi w klasyfikacji grupy N.

W pierwszej dziesiątce imprezy uplasowali się także Kamil Butruk z Maciejem Wilkiem, którzy doprowadzili swojego Mitsubishi Lancera do mety na szóstej pozycji.

Pechowo podróżowali po odcinkach specjalnych Paweł Dytko z Michałem Kuśnierzem, którzy wystartowali zasiadając w Mitsubishi Lancerze Evolution X, a także powracający po dłuższej przerwie na odcinki, w czteronapędowym Lancerze Evolution IX, Łukasz Habaj i Jacek Spętany.

Paweł Dytko pierwszego dnia rajdu miał kłopoty techniczne tracąc mnóstwo cennych minut, których mimo szybkiej i pewnej jazdy na kolejnym etapie już nie udało się odrobić. Ostatecznie jego Lancer Evolution X został sklasyfikowany na 12 miejscu w klasyfikacji generalnej i piątym w grupie N.

Doskonałą formę zaprezentował Łukasz Habaj, który po pierwszych odcinkach rajdu był nawet liderem klasy N, a po pierwszym etapie plasował się tuż za Sebastianem Fryczem. Niestety drugiego dnia popełnił kilka błędów w doborze opon i ustawieniach samochodu, a przed ostatnią pętlą rajdu doszło do defektu tylnego dyferencjału i załoga musiała skorzystać z systemu SupeRally. Finalnie sklasyfikowano ich na 16 miejscu w "generalce" i szóstym w klasie.

Kłopotów nie uniknął także zwycięzca grupy N. Sebastian Frycz drugiego dnia imprezy musiał wymieniać skrzynię biegów w swojej rajdówce, ale udało się tego dokonać w regulaminowym czasie i obronić zajmowane miejsce lidera grupy N.

Kolejnym rajdem w kalendarzu RSMP będzie Lotos Baltic Cup, rozgrywany na szutrowej nawierzchni na Kaszubach. Impreza odbędzie się w między 14 a 16 maja 2010 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru Poland Rally Team w sezonie 2010 - ZOBACZ TUTAJ

Oficjalne testy Kuzaja - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: