Rusza kolejny bój o Mistrzostwo Polski!

Na ten dzień kibice rajdów samochodowych czekali od kilku miesięcy. Po zimowej przerwie rusza kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Inauguracja tegorocznych zmagań nastąpi już w najbliższy weekend (23-25 kwietnia) w Świdnicy, podczas 38. Rajdu Elmot. Równolegle z rundą RSMP zostanie rozegrana eliminacja Rajdowego Pucharu Polski

38. Rajd Elmot: Rusza kolejny bój o Mistrzostwo Polski!

Na ten dzień kibice rajdów samochodowych czekali od kilku miesięcy. Po zimowej przerwie rusza kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Inauguracja tegorocznych zmagań nastąpi już w najbliższy weekend (23-25 kwietnia) w Świdnicy, podczas 38. Rajdu Elmot. Równolegle z rundą RSMP zostanie rozegrana eliminacja Rajdowego Pucharu Polski.

Po raz kolejny pierwsza runda RSMP rozegra się na wymagających asfaltowych trasach Gór Sowich. Ze względu na żałobę narodową, rajd został przesunięty o tydzień i odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2010 r. Otwarcie rajdu zaplanowano na sobotę, na godzinę 12.30 na świdnickim Rynku. Piętnaście minut później w tym samym miejscu pierwszy samochód przekroczy linię startu.

Podczas inauguracji sezonu niestety nie zobaczymy trzykrotnego (w tym ubiegłorocznego) mistrza Polski, Francuza Bryana Bouffiera, który w tym roku został oficjalnym kierowcą koncernu PSA i jego priorytetem są starty w mistrzostwach Francji. Wskutek zmiany terminu na starcie w Świdnicy zabraknie Włocha Luki Rosettiego (Abarth S2000), który w ten sam weekend pojedzie we włoskim Rajdzie Mille Miglia, otwierającym cykl mistrzostw Europy. Podobnie Holender Jasper van der Heuvel (Lancer Evo X) zrezygnował ze startu w Świdnicy i zamiast w Elmocie, pojedzie w pierwszej rundzie mistrzostw Holandii.

W tej sytuacji listę zgłoszeń otwiera dwukrotny wicemistrz Europy (2008, 2009), Michał Sołowow. W Świdnicy nie zabraknie także innych, znakomitych polskich kierowców - w kolejności numerów startowych: Tomasza Kuchara, Leszka Kuzaja czy Kajetana Kajetanowicza. Te nazwiska same w sobie zapowiadają wielkie emocje i zaciętą walkę o każdą sekundę.

Wyjątkowo mocna konkurencja zapowiada się w tym roku w tzw. ośce, czyli wśród samochodów z napędem na przednią oś. W prestiżowym Citroen Racing Trophy przybyło kilku szybkich i doświadczonych kierowców. Za kierownicą Citroena C2-R2 zobaczymy m.in. Michała Bębenka, który przez wiele poprzednich sezonów z dobrymi wynikami startował Lancerami w klasie N4. Do Citroena powraca także Radosław Typa, który w ubiegłym sezonie próbował swych sił w rywalizacji samochodów napędzanych na cztery koła. Nie zabraknie również ubiegłorocznego Mistrza Polski A6 i R2B Tomasza Porębskiego, oraz Wicemistrza Marcina Dobrowolskiego. Jednym z faworytów jest także zawsze groźny Jan Chmielewski z NEO Rally Team, Mistrz Polski 2008 r.

Po zimowej przerwie głodni sukcesów kierowcy z pewnością nie mogą doczekać się startu. Zapowiada to zaciętą walkę, która powinna ucieszyć oczekujących na rozpoczęcie sezonu kibiców. Szczególnie, że bardzo emocjonująco zapowiada się rywalizacja w "ośce", w której aż roi się od potencjalnych kandydatów do tytułu Mistrza Polski. Kto zostanie nim w tym roku? Już w najbliższy weekend pierwsza runda przybliży nas do odpowiedzi na to pytanie. Do zobaczenia w Świdnicy.

Samuraje z twardymi dachami

Historia kołem się toczy - Lexus - ZOBACZ TUTAJ

Lexus LS 460 Sport - gdzie ten Sport? - GALERIA

Samochody: Lexus LS - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.