Dakar 2017 | Toyota celuje w zwycięstwo

Tegoroczny Rajd Dakar rozpoczyna się już 2 stycznia. Toyota wysyła do Ameryki Południowej mocną ekipę. Za kierownicą Hiluxa i Land Cruisera V8 zawodnicy powalczą o zwycięstwo

Zawodnicy rozpoczną zmagania w przyszłorocznym Dakarze już 2 stycznia. Wyruszą z Asuncion i 14 stycznia mają dojechać do Buenos Aires. Trasa przebiega przez Paragwaj, Argentynę oraz Boliwię. Zdecydowanie najtrudniejszy ma być 9. etap - odcinek ma aż 965 km, a 98% to trudna off-roadowa trasa.

Plan Rajdu Dakar 2017

2 stycznia – z Asunción (Paragwaj) do Resistencia (Argentyna)
3 stycznia – z Resistencia do San Miguel de Tucumán
4 stycznia – z San Miguel de Tucumán do San Salvador de Jujuy
5 stycznia – z San Salvador de Jujuy do Tupiza (Boliwia)
6 stycznia – z Tupiza do Oruro
7 stycznia – z Oruro do La Paz
8 stycznia – dzień odpoczynku w La Paz
9 stycznia – z La Paz do Uyuni
10 stycznia – z Uyuni do Salta (Argentyna)
11 stycznia – z Salta do Chilecito
12 stycznia – z Chilecito do San Juan
13 stycznia – z San Juan do Río Cuarto
14 stycznia – z Rio Cuarto do Buenos Aires

Rajd Dakar 2017Rajd Dakar 2017 fot. Toyota

Toyota pośle do boju dwa samochody, które już nie raz udowodniły, że nie boją się ekstremalnych wyzwań. Toyota Gazoo Racing South Africa wystawi dwa zespoły, która wystartują w Dakarze Toyotą Hilux 4x4. Nowa konstrukcja została z powodzeniem przetestowana w tegorocznym sezonie FIA Cross-Country Rally World Cup. Hilux triumfował w sześciu rajdach i zdobył tytuł mistrzowski. Kierowcami Hiluxa 4x4 będzie Nasser Al-Attiyah (zwycięzca Dakaru w 2011 i 2015 r.) oraz Giniel de Villiers, który wygrał Dakar w 2009 r. i wielokrotnie stawał na podium.

Team Land Cruiser Toyota Auto Body do Ameryki Południowej wyśle dwa Land Cruisery V8, których potężne silniki pracują na biodieslu. Nowy model został przetestowany w rajdach Morocco Desert Challenge i Silk Way Rally, pokonując łącznie 16 000 km. Kierowcy to Jean-Pierre Garcin oraz Akira Miura.

Toyotami pojedzie też prywatny zespół Toyota PRB. Duet Ronan Chabot i Gilles Pillot wybrali Toyotę Hilux.

Czy interesujesz się Rajdem Dakar?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.