Citroen C3 WRC | Stawka w komplecie

Citroen to czwarty i ostatni producent, który ujawnił swoje rajdowe auto na przyszłoroczny sezon WRC. Podobnie jak konkurenci, C3 robi piorunujące wrażenie

Citroen jako ostatni zaprezentował swoje rajdowe auto na przyszły rok. C3 WRC zastąpi DS3 WRC. Za kierownicą małego potwora zasiądą Kris Meeke, Craig Breen i Stephane Lefebvre. Citroen liczy, że w 2017 roku uda im się nawiązać do wspaniałych czasów, kiedy Citroena do sukcesów prowadził Sebastien Loeb. To właśnie Francuz jako ostatni - w 2012 roku - sięgnął po mistrzowski tytuł dla marki.

Citroenowi nie udało się zatrudnić aktualnego mistrza WRC. Sebastien Ogier wybrał Forda i zespół M-Sport. Za kierownicą Fiesty spróbuje zdominować stawkę, tak jak to robił w Volkswagenie Polo.

Pod maską Ciroena C3 WRC pracuje 1,6-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy, który był również wykorzystywany w DS3 WRC. Jednak teraz jest znacznie mocniejszy - podobnie jak konkurenci, oferuje aż 380 KM. Nowe przepisy przyniosły rewolucyjny, bardzo agresywny wygląd. Wrażenie robią zwłaszcza nadkola oraz wielkie skrzydło z tyłu.

Citroen C3 WRCCitroen C3 WRC fot. Citroen

Stawka nareszcie w komplecie. Rajdówki na sezon 2017 wyglądają tak niesamowicie, że postanowiliśmy przypomnieć Wam wszystkich konkurentów C3. Które auto jest Waszym faworytem? Zapraszamy do głosowania w sondażu, który znajdziecie pod zdjęciami. A teraz, Toyota Yaris WRC:

Toyota Yaris WRC 2017Toyota Yaris WRC 2017 fot. Toyota

Fiesta WRC przygotowana przez M-Sport. Jeszcze bez bojowego malowania:

Ford Fiesta WRC 2016Ford Fiesta WRC 2016 fot. M-Sport

Oraz koreański pretendent, Hyundai i20 WRC:

Hyundai i20 Coupe WRCHyundai i20 Coupe WRC fot. Hyundai | Hyundai i20 Coupe WRC

Które z nowych aut jest Twoim faworytem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.