Aukcje | Metro 6R4 | Eks-samochód Colina McRae na sprzedaż

Pod tą dziwną nazwą skrywa się jeszcze dziwniejszy samochód, który ma pod maską silnik V6 o pojemności trzech litrów. To właśnie w tym samochodzie szlifował swoje umiejętności sam ?latający Szkot?

Ford Focus RS | Hot hatch doskonały? | Krótka lekcja historii

Szkot był znany ze swojego bezkompromisowego stylu jazdy, który próbowali naśladować  inni kierowcy, ale z gorszym skutkiem.  W wieku 27 dniu lat stał się najmłodszym kierowcą rajdowym w historii z tytułem Mistrza Świata WRC. Takie sukcesy udało mu się osiągnąć za kierownicą charakterystycznego, niebieskiego Subaru z logo 555 na boku. W ciągu trzech sezonów zdobył dla japońskiego producenta trzy tytuły Mistrza Świata w kategorii konstruktorów.

Po przygodzie z Subaru, Colin McRae przesiadał się do MG Metro 6R4, czyli przedstawiciela legendarnej Grupy B. Były to bardzo lekkie, ale zarazem piekielne mocne maszyny. W tym przypadku nie było inaczej. Mało urodziwy samochód skrywał pod karoserią silnik V6 z turbodoładowaniem montowany z tyłu. Jednostka generowała 400 KM maksymalnej mocy,  a całość trafiała na wszystkie koła. Colin McRae wyjechał tym samochodem na zaledwie kilka odcinków specjalnych. Jakiś czas potem samochód zapalił się w warsztacie podczas remontu.

Kilka lat temu nowy właściciel postanowił go odrestaurować i przywrócić dawny blask. W najbliższym czasie MG Metro 6R4 będzie szukał nowego właściciela. Nie jest to jednak tania zabawka. Auto zostało wystawione za 457 tys. dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot L500 R Hybrid | Tak wygląda przyszłość

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.