Ford Fiesta ST RX | 1,9 sekundy do setki w Fieście!

W Fordzie Fiesta drzemie ogromny potencjał. Udowadnia to ta wyścigowa bestia, która osiągami bije nawet bolidy Formuły 1

Ford Mustang GT | Pierwsza jazda | I tak go pokochasz

Ford Fiesta RX to 600-konna bestia, którą powołano do życia w jednym celu - jak najlepszych startach w Mistrzostwach Europy FIA Rallycross, w najwyższej klasie Supercar. Rallycross to emocjonujące, intensywne i ostre wyścigi, które stają się coraz popularniejsze. Wyścigi odbywają się na zamkniętych torach, a trasa składa się z klasycznego odcinka asfaltowego oraz szutru. Kierowcy muszą więc wykazać się uniwersalnością.

W Fieście ST RX w mistrzostwach startuje Polak, Martin Kaczmarski, utalentowany kierowca rajdowy i wyścigowy młodego pokolenia. Jego wielkim sukcesem był debiut w Rajdzie Dakar w wieku 24 lat - Kaczmarski zajął w 2014 roku świetne 9 miejsce.

Najważniejsze informacje o ekstremalnej Fieście:

- Czterocylindrowy silnik o pojemności 2.0

- Około 600 KM

- Napęd na cztery koła

- Przyspieszenie do pierwszej setki: 1,9 sekundy

- Manualna, sekwencyjna, 6-biegowa skrzynia

- Około 1300 kg wagi

- Spalanie? 2 litry na minutę

Mój nowy samochód, Fiesta ST RX, to prawdziwa bestia. Testujemy go regularnie od początku marca, jesteśmy już po pierwszych zawodach i za każdym razem czymś mnie zaskakuje. 600 KM wyciągnięte z dwulitrowego silnika i potężna turbosprężarka robią swoje. Nie licząc dragsterów, samochody kategorii Supercar do rallycrossu to najlepiej przyśpieszające pojazdy na Świecie. Przeciążenia są takie, że naprawdę robi się ciemno przed oczami - powiedział Martin Kaczmarski, który startuje w Mistrzostwach Europy FIA Rallycross.

ZOBACZ TAKŻE:

Aukcje | Porsche 911 GT1 Evo sprzedane za kilkanaście milionów złotych

INNE LINKI

Ford KA+ | Mocny atak Forda na segment mieszczuchów

Czas na nowego Forda Focusa

Galeria | Ford Edge nareszcie w Polsce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.