Brad Pitt rozpocznie 24-godzinne zmagania w LeMans

Słynny aktor będzie gościem specjalnym podczas 24-godzinnego wyścigu w LeMans. Brada Pitta czeka niezwykła rola

Toyota S-FR Racing Concept | Maluch na sterydach

Legendarny 24-godzinny wyścig w LeMans przyciąga sławy z całego świata. W tym roku we Francji pojawi się - jako gość specjalny - również Brad Pitt. Aktor nie będzie jednak tylko przyglądał się zmaganiom, a da sygnał kierowcom do ropoczęcia morderczego pojedynku, który potrwa okrągłą dobę. Tegoroczna edycja startuje już 18 czerwca.

Poinformował o tym Pierre Fillon, prezydent l'Automobile Club de l'Ouest:

LeMans to najbardziej prestiżowy i najważniejszy punkt serii wyścigów długodystansowych FIA WEC. 24-godzinny wyścig w LeMans rozgrywany jest od 1923 roku. Ze względu historię i legendę LeMans punkty zdobyte na torze Circuit de la Sarthe liczą się podwójnie.

To gwarantuje duże emocje, bo w czołówce najwyższej klasy LMP1 duży ścisk. Walczą ze sobą trzy zespoły i dzieli je mała różnica punktowa - Porsche ma 56 oczek, Toyota 43, a Audi 41. Do końca sezonu pozostało jeszcze 7 wyścigów. Co ciekawe, od 2014 czołowe ekipy wystawiają do walki bolidy o napędzie hybrydowym. Inicjatorem "zielonej rewolucji" w motorsporcie była oczywiście Toyota, która już w 2012 wystawiła do wyścigu boli Toyota TS030 Hybrid.

ZOBACZ TAKŻE:

Le Mans 2015 | Tak słynny wyścig wygląda rok temu

INNE LINKI

Galeria | Klasyczny obraz Le Mans

Formuła 1 | GP Hiszpanii 2016 | Najmłodszy zwycięzca w historii

960 - nowy supersamochód Porsche ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.