Rewolucja w F1! Red Bull testuje osłonę kokpitu

Formułę 1 czeka rewolucja. Już w najbliższych sezonach zespoły i władze F1 chcą zwiększyć bezpieczeństwo kierowców. Rozwiązaniem mają być zabudowane albo pół-zabudowane kokpity

Podczas treningów przed Grand Prix Rosji na torze w Soczi Red Bull testuje swoje rozwiązanie, które ma na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców. FIA wydało pozytywną opinię o osłonie Red Bulla po testach statycznych i pozwoliła byłym mistrzom świata na przeprowadzenie testów na torze podczas treningów przed GP Rosji.

Wcześniej podobne rozwiązanie testowała ekipa Ferrari. Red Bull postawił na wytrzymałą szybę ochronną. Pomysł jest wciąż dopracowywany, jednym z większych problemów jest utrzymanie odpowiedniej przejrzystości podczas wyścigu.

Na podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze konkretnej osłony głowy kierowcy w bolidzie FIA i zespoły mają jeszcze trochę czasu. Na razie jesteśmy tylko w fazie testów. Możemy się spodziewać, że już niedługo kolejne ekipy pokażą swoje pomysły.

Więcej o rozwiązaniu proponowanym przez Red Bulla znajdziecie na Twitterze. Austriacka ekipa na bieżąco informuje, jak przebiegają testy.

A ile wytrzyma osłonka Red Bulla można zobaczyć na tym filmie:

ZOBACZ TAKŻE:

Aston Martin i Red Bull wspólnie stworzą hipersamochód

Więcej o: