Bolid z F1 trafił na eBay

Na rynku dostępnych jest całkiem sporo zabawek dla dużych chłopców. Jednak kilka dni temu na popularny, amerykański serwis aukcyjny trafił prawdziwy hit! Oto prawdziwy bolid Formuły 1

Renault wraca do Formuły 1!

Jeżeli posiadasz zbyt dużo pieniędzy i poszukujesz odpowiedniej maszyny do generowania adrenaliny, to oprócz supersamochodów dostępne są takie ekstremalne cuda jak KTM X-Bow, BAC Mono czy Ariel Atom.

Kilka dni temu na amerykańskim eBayu pojawił się pojazd, który przebija wszystkie wymienione wyżej. Jest to autentyczny bolid Formuły 1 należący niegdyś do McLarena. Według opisu w aukcji jest to maszyna z 2003 roku.

Aktualnie bolid o numerze nadwozia MP4-15 SSC/96 znajduje się w Brazylii i według sprzedającego służył w sezonie 2003, a za jego sterami siedział sam Kimi Raikkonen. W tamtym sezonie "Iceman" zajął drugie miejsce w generalnej klasyfikacji, dwa punkty za Michaelem Schumacherem.

Jednak specjaliści od Formuły 1 w sieci twierdzą, że model MP4-15 nie był wykorzystywany w sezonie 2003, tylko w roku 2000. To podważa trochę opis sprzedawcy i sugeruje, że za jego kierownicą siedział raczej Mika Hakkinen albo David Coulthard. W tamtym okresie pod bolidy Formuły 1 były zasilane kultowymi i głośnymi  silnikami V10. Zła informacja jest taka, że w tym egzemplarzu brakuje właśnie jednostki napędowej. Nabywca będzie musiał sam zadbać o ten element wyposażenia.

Mimo tego cena bolidu McLarena nie jest mała. Trzeba za niego zapłacić co najmniej 270 tys. dolarów. Jednak z pewnością znajdzie się jakiś zapaleniec, który go kupi.

ZOBACZ TAKŻE:

McLaren MP4-X | Wizja motorsportu przyszłości

Więcej o: