Hyundai i20 WRC | Nowa generacja na sezon 2016

Dzisiaj w niemieckim Alzenau, w siedzibie Hyundai Motorsport odbyła się prezentacja nowego i20 WRC. Jeżeli auto będzie jeździć tak jak wygląda, to jest szansa, że ktoś w końcu nawiąże walkę z Volkswagenem

Toyota wraca do WRC | Na czele Tommi Makinen

W swoim trzecim sezonie rajdowych zmagań w WRC, zespół Hyundaia będą reprezentować Dani Sordo, Hayden Paddon i Thierry Neuville. W czwartym samochodzie w wybranych rundach zasiądzie holenderski kierowca Kevin Abbring, który będzie w nowym roku pełnił rolę kierowcy testowego wersji i20 WRC na sezon 2017 oraz nowego projektu Hyundaia jakim jest i20 R5 przeznaczony dla prywatnych zespołów rajdowych.

Nowe wcielenie i20 WRC zobaczymy w akcji podczas styczniowego Rajdu Monte Carlo. Jego konstrukcje oparto na pięciodrzwiowym nadwoziu i20. Cel jaki postawiono przed zawodnikami nowym autem to oczywiście walka o najwyższe pozycje, ale także pierwsze zwycięstwo zespołu Hyundaia w rundzie WRC. Nowa generacja rajdowej broni koreańskiego producenta ma według zespołu znacznie lepsze nadwozie, lepszy turbodoładowany silnik 1.6 i poprawione właściwości układu jezdnego. Czy to wystarczy aby nawiązać walkę z Volkswagenem Polo WRC i czołową stawką kierowców? Przekonamy się o tym już niedługo.

ZOBACZ TAKŻE:

Robert Kubica | Urodzony do walki o najwyższe cele

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.