Fascynujący finał pierwszego sezonu Audi Sport TT Cup

W ten weekend na torze Hockenheim zakończył się pierwszy sezon pucharu Audi TT. Po emocjonującej walce, w całym cyklu zwyciężył Polak, Jan Kisiel

Audi TT | Ceny w Polsce

Ingolstadt/Hockenheim, 18 października 2015 r. Kierowcy startujący w pucharze Audi Sport TT Cup, największe atrakcje zachowali na koniec. W ostatnim wyścigu pierwszego sezonu pucharu na torze Hockenheimring, pokazali czym jest sport motorowy i zafundowali widzom prawdziwy "festiwal" manewrów wyprzedzania.  Emocjonujące starcie wygrał startujący dla Audi w Le Mans, Marco Bonanomi. Jako drugi metę przekroczył Joonas Lappalainen. Tym samym, będąc w odróżnieniu od włoskiego kierowcy stałym uczestnikiem rozgrywek, Fin zapewnił sobie zwycięstwo w dwunastej rundzie klasyfikacji pucharu Audi.

Walka o jak najlepszą pozycję, brawurowe manewry wyprzedzania i napięcie aż do końca - wyścig serii Audi Sport TT Cup na torze w Hockenheim, był żywą reklamą sportów motorowych i doskonałym uwieńczeniem pierwszego sezonu. O zwycięstwo walczyło aż sześciu kierowców, zmieniając się co jakiś czas na prowadzeniu. Ostatecznie, na czele uplasował się Marco Bonanomi. Posiadający ogromne wyścigowe doświadczenie, 30-letni kierowca fabryczny Audi, trzymał konkurencję w szachu. Włoch był drugim, po swoim koledze z zespołu René Rast'cie, kierowcą występującym gościnnie, zwyciężającym w rundzie pucharu Audi Sport TT Cup.

Używane Audi TT - sprawdź ogłoszenia

Wśród stałych uczestników zmagań, na najwyższym podium stanął Joonas Lappalainen. Fin odniósł drugie w sezonie zwycięstwo. Razem z tym zaledwie siedemnastoletnim zawodnikiem, na podium stanęli Duńczyk, Nicolaj Moller Madsen i Polak, Jan Kisiel. Jednocześnie Kisiel został zwycięzcą pierwszego sezonu Audi Sport TT Cup, ponieważ już we wczorajszym wyścigu na torze Hockenheimring zgromadził odpowiednią ilość punktów i zapewnił sobie mistrzowski tytuł. Dziś, na zakończenie sezonu, odebrał imponujący puchar, zbudowany przez uczniów zawodu z fabryki Audi w Neckarsulm. Oprócz trofeum, Kisiel otrzymał pakiet części do nowego Audi R8 LMS o wartości 150 000 euro.

Kierownik projektu Rolf Michl, po finale był więcej niż zadowolony:

"To było piękne ukoronowanie emocjonującego sezonu. Widzowie, zgromadzeni zarówno na torze Hockenheim, jak i obserwujący wyścig w telewizji czy w transmisji internetowej, mieli okazję zobaczyć sport motorowy na najwyższym poziomie. Gratuluję wszystkim paniom i panom kierowcom, że potrafili nam dostarczyć tylu emocji" - powiedział Michl. "Jan Kisiel zwyciężył w pełni zasłużenie. Ten, kto na dwanaście wyścigów dziewięć razy jest w najlepszej trójce, z czego pięć razy na miejscu pierwszym, musi stanąć na najwyższym podium. Mam nadzieję, że również w przyszłym roku zobaczymy Jana na torze wyścigowym w Audi."

Pierwszy sezon Audi Sport TT Cup był doskonała okazją do pokazania się młodych talentów sportu motorowego z różnych zakątków świata. Startowali w nim uczestnicy z 14 krajów. Średnia wieku wyniosła 22,5 roku. Na podium stali zawodnicy dziesięciu różnych narodowości. Zwyciężało siedmiu różnych kierowców. "Poprzeczka na rok 2016 jest ustawiona wysoko, ale my w przyszłym roku chcemy jeszcze bardziej podnieść poziom rywalizacji" - dodaje Rolf Michl. "Miejsc startowych  będzie dwadzieścia, zamiast tegorocznych osiemnastu. Proces rekrutacji idzie pełną parą." Termin składania aplikacji do Audi Sport TT Cup 2016 trwa jeszcze do 15 listopada.

ZOBACZ TAKŻE:

AUDI TT ROADSTER | ZABAWKA NA LATO

Audi TT Roadster 2.0 TFSIAudi TT Roadster 2.0 TFSI Fot. Michał Dek

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.