Volvo wchodzi do wyścigów WTCC

Świetna informacja dla wszystkich miłośników motorsportu - Volvo wraca do serii WTCC i postara się nawiązać do sukcesów w wyścigach samochodów turystycznych

855 T-5R i V60 Polestar | 20 lat sportowych kombi Volvo

Dokładnie 30 lat po zdobyciu przez Volvo 240 Turbo mistrzostwa w serii ETCC (europejskie mistrzostwa samochodów turystycznych), Szwedzi ogłosili swój powrót do wyścigów samochodów turystycznych. Volvo zobaczymy na torach całego świata już w przyszłym sezonie serii WTCC.

To nie pierwszy udział Volvo w WTCC. W latach 2007-2010 samochody ze Szwecji brały już udział w pojedynczych wyścigach, a w 2011 przejeździły nawet cały sezon, ale dopiero teraz Volvo Polestar zamierza wkroczyć do wyścigów turystycznych na dłużej.

Do sukcesów legendarnego poprzednika ma nawiązać zespół Polestar Cyan Racing i dwa samochody Volvo S60 Polestar TC1 Race Car. Sercem nowej wyścigówki będzie czterocylindrowy silnik o mocy 400 KM. Z Cyan Racing nadworny tuner Volvo, Polestar współpracuje już od 1996 roku, czego efektem jest sześć tytułów mistrzowskich w klasyfikacji kierowców i siedem w zmaganiach zespołowych w serii STCC. Co to za wyścigi? Lokalne, skandynawskie wyścigi samochodów turystycznych. Sprawdzona w boju drużyna zamierza uderzyć teraz w serię o znacznie większej renomie.

Używane Volvo S60 - sprawdź ogłoszenia

Volvo podchodzi do wyścigów bardzo rozsądnie. Na razie nie ma mowy o szumnych zapowiedziach. Sezon 2016 zostanie poświęcony na dopracowanie konstrukcji i nabieranie doświadczenia. W 2017 Szwedzi chcą parę razy zagościć na podium, by już od sezonu 2018 na poważnie włączyć się do walki o mistrzostwo.

Więcej szczegółowych informacji o Volvo S60 Polestar TC1 Race Car powinniśmy poznać już niedługo. Będziemy trzymać rękę na pulsie! Z okazji wejścia do WTCC Volvo Polestar przygotowało także promocyjne wideo:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo S60 Polestar - test | Za kierownicą

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.