Kajetan Kajetanowicz Mistrzem Europy!

Polska załoga LOTOS Rally Team w składzie Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wygrała Rajd Akropolu i zapewniła sobie tytuł Mistrzów Europy. To pierwszy tak wielki sukces po 18 latach i tytuły Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego. BRAWO PANOWIE!

Opel szykuje wyścigówkę

To był dobry weekend dla polskiego sportu. Wszyscy żyją wygraną polskiej reprezentacji nad Irlandią i awansem do Euro 2016 we Francji. Również miłośnicy motorsportu mieli co świętować. Polska ekipa Lotos Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran w rewelacyjnym stylu zdobyła tytuł Rajdowych Mistrzów Europy. Polacy zapewnili sobie tytuł po wygranej w legendarnym Rajdzie Akropolu.

Nie dość, że panowie sami zostali już Mistrzami, to także zapewnili pierwsze miejsce swojej ekipie w klasyfikacji zespołowej Rajdowych Mistrzostw Europy. Polacy swoje wielkie sukcesy święcą na pokładzie rajdowego Forda Fiesty R5. Świetną formę Kajetanowicza i Barana potwierdza to, że w tym sezonie 104 na 117 oesów ukończyli w pierwszej trójce.

Używany Ford Fiesta - zobacz oferty

Na tak duży sukces w Rajdowych Mistrzostwach Europy czekaliśmy 18 lat.

Po wielkim triumfie powiedzieli:

Kajetan Kajetanowicz:

Łzy szczęścia w oczach zespołu uświadomiły mi, że dla takich chwil warto żyć i tak intensywnie pracować. To fantastyczny dzień, jeden z najtrudniejszych w moim życiu, ale jestem pewien, że jednocześnie jeden z najpiękniejszych. Pewnie minie jeszcze kilka długich dni zanim zrozumiem to, czego dokonaliśmy razem z całym LOTOS Rally Team. Jak się pewnie wszyscy domyślacie, zdobycie tytułu najlepszego kierowcy w Europie wygrywając Rajd Akropolu, to coś absolutnie niesamowitego. Głos mi się łamie, bo myślę teraz o moich rodzicach, którzy cały czas we mnie wierzyli i wierzą, byli i są ze mną. Realizacja tak wielkich marzeń wymaga gigantycznych wyrzeczeń i hektolitrów wylanego potu, ale także grona życzliwych i zaangażowanych ludzi wokół siebie. Dlatego świętując dziś ten triumf dziękuję bez wyjątku wszystkim, którzy wierzyli, że możemy tego dokonać i wspierali mnie na wielu - także i niełatwych - etapach drogi do tytułu Mistrzów Europy.

Jarek Baran:

Nie wiem czy już dociera do mnie to, co zrobiliśmy. Jest w tym największy, niezastąpiony element - czyli Kajetan. Jeden z najbardziej uzdolnionych kierowców, jakich miałem okazję spotkać. Rajdy są trudną i ryzykowną dyscypliną, w której trzeba podejmować szybkie i bezbłędne decyzje. 6 lat spędzonych w samochodzie rajdowym, 60 startów, setki wygranych odcinków - to doświadczenie, które dzisiaj nam pomogło. Do tego trzeba dodać zespół genialnych ludzi i wsparcie Grupy LOTOS i pozostałych partnerów, którzy od lat wierzą w talent Kajetana. Sportowo cieszy mnie bardzo również, że od dziś na liście zwycięzców legendarnego Akropolu będzie załoga Kajetanowicz/Baran. Prawie 30 lat na fotelu pilota to może nie jest dobry przykład dla młodych zawodników, bo oznacza, że czasem trzeba poświęcić się czemuś wyjątkowo długo, żeby osiągnąć sukces. A ja swój sukces dedykuję wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować przez te lata, kibicom którzy nas wiernie wspierali, a przede wszystkim Marcie i moim najbliższym - za to, że zawsze byli ze mną.

Jeszcze raz gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sezony. Brawo, panowie!

ZOBACZ TAKŻE:

ZLOT ZABYTKOWYCH PORSCHE | DUŻA GALERIA

Porsche 917 KPorsche 917 K fot. Piotr Sielicki

Więcej o:
Copyright © Agora SA