Rajd Dakar | Małysz wsiada do MINI

W nadchodzącym sezonie rajdowym zawodnik Orlen Team Adam Małysz wystartuje samochodem MINI przygotowanym przez niemiecką firmę X-Raid

WEC 2014 | Technologia, emocje i początek większych zmian

Załoga Adam Małysz-Rafał Marton planuje starty w wybranych eliminacjach Pucharu Świata FIA w Cross Country oraz w przyszłorocznej edycji legendarnego Rajdu Dakar.

"Od dłuższego czasu przyglądałem się temu samochodowi - mówi Adam Małysz - w ostatnich dniach miałem okazję przetestować jego możliwości i jestem pod ogromnym wrażeniem potencjału MINI. Mam nadzieję, że w tym sezonie będę mógł walczyć o najwyższe lokaty w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych oraz że zaprezentujemy się bardzo dobrze na kolejnym Dakarze".

Dla Adama Małysza będzie to piąty start w tej imprezie. Cztery lata temu, będąc debiutantem w Dakarze, najtrudniejszym rajdzie świata, ukończył rywalizację na 37. pozycji w klasyfikacji generalnej. Rok później, kiedy po raz pierwszy wystartował Toyotą Hilux w specyfikacji T1, zajął doskonałą 15-stą lokatę, będąc najwyżej sklasyfikowanym polskim kierowcą samochodowym. Dwa lata temu przeskoczył o dwa miejsca w górę.. Niestety trzynastej pozycji nie udało się poprawić w tym roku, bo SMG Buggy Małysza spłonęło na początkowym etapie Dakaru.

Starty załogi Małysz-Marton samochodem MINI są możliwe dzięki zaangażowaniu sponsorów PKN Orlen i Red Bull oraz partnerów: Generali i The North Face.

ZOBACZ TAKŻE:

Mini Countryman S | Mini Paceman JCW | Pierwsza Jazda | Mini x 2

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.