BMW M6 GT3 | BMW wróci do Le Mans?

Jak informowaliśmy już wcześniej, BMW rozpoczęło pracę nad wyścigową odmianą modelu M6, która wcześniej mogliśmy oglądać jedynie na szkicach

Salon Detroit 2015 | BMW serii 6 po zmianach

Oto pierwsze zdjęcia i wcześniej pokazane już szkice BMW M6 GT3, które wyjedzie na tory już w 2016 roku. Projekt jest w trakcie realizacji w oddziale BMW Motorsport i jak widać przeszedł właśnie pierwsze testy w okolicach Dingolfing. Za kierownicą nowej, wyścigowej broni z Monachium zasiadł Jörg Müller, którego kilka lat temu mogliśmy oglądać w Warszawie podczas jazd BMW Z4 GT3 na Verva Street Racing.

Pod maską M6 GT3 znajdzie się silnik znany z seryjnej wersji, czyli 4,4-litrowe, podwójnie doładowane V8 o mocy znacznie przekraczającej 500 KM. Moc będzie trafiać na koła za pomocą sekwencyjnej 6-biegowej skrzyni biegów.   Oczywiście we wnętrzu pojawi się klatka i inne zaawansowane elementy bezpieczeństwa.

BMW serii 6 - Ogłoszenia

Jak widać na zdjęciach M6 przeszło szereg aerodynamicznych i mechanicznych zmian. W przednim zderzaku pojawiły się większe wloty, a maska i tylne błotniki otrzymały dodatkowe otwory chłodzące. Na tylnej klapie zamontowano ogromy tylny spoiler. Nadwozie mimo tego, że jest znacznie szerze to straciło wiele zbędnych kilogramów. M6 GT3 ma ważyć jedynie 1300 kg.

Według informacji, które sportowy dział BMW podał na facebooku, "model M6 GT3 ma być przeznaczony do krajowych i międzynarodowych wyścigów jak i najdłuższych i najbardziej znanych wyścigów wytrzymałościowych na świecie." Czy to oznacza, że od 2016 roku BMW zobaczymy także w mistrzostwach FIA WEC i słynnym maratonie 24h Le Mans? Miejmy taką nadzieję. Na razie wiadomo, że M6 zobaczymy w serii wyścigów Blancpain. Nowe BMW będzie zapewne godnym rywalem dla wyścigowych Porsche 911 GT3 R, Mercedesów SLS GT3, Nissanów GT-R GT3 jak i nowego Lamborghini Huracan GT3.

BMW ART CARS | Sztuka na czterech kołach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.