Kia Lotos Race 2015 | Znamy kalendarz

PZM zatwierdził projekt kalendarza Mistrzostw Polski Kia Lotos Race 2015. To będzie dziesiąty już sezon w którym Kia Motors Polska zorganizuje wyścigi samochodowe. Podobnie jak w ubiegłym roku, na cały sezon mistrzostw złoży się sześć rund

Jak wystartować w Kia Lotos Race | cz. I | Zdobycie licencji

Tak jak w minionym sezonie inauguracja jubileuszowego sezonu KLR będzie miała miejsce na legendarnym węgierskim Hungaroring (pierwszy weekend maja), znanym kibicom sportów motorowych przede wszystkim ze zmagań Formuły 1. Kia Lotos Race po dwóch latach powraca na ten tor by towarzyszyć Mistrzostwom Świata Samochodów Turystycznych (WTCC). Na drugą rundę Mistrzostw zawodnicy przeniosą się do Holandii, w okolice Amsterdamu a dokładnie na tor Zandvoort (zwany także jako rollercoaster na wydmach). II runda KLR będzie częścią słynnego weekendu "Pinksterraces 2015". Gospodarzem III rundy będzie Slovakiaring, gdzie zawodnicy kolejny już raz będą mieli okazję ścigać się obok fabrycznych kierowców WTCC.

Po wakacyjnej przerwie Mistrzostwa Polski Kia Picanto powrócą do walki o najlepsze lokaty na torze Poznań - podczas jedynej, krajowej rundy w sezonie. Dwie ostatnie rundy KLR to spotkania z olbrzymami motorsportu. Śladem minionego sezonu uczestnicy KLR zawitają na Mistrzostwa Europy Ciężarówek (ETRC). Wyścigi ciężarówek cieszą się ogromną popularnością, więc towarzyszące tym gigantom wyczynowe "maluchy" Kia będą rywalizować przy kilkudziesięciotysięcznej widowni. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce w ostatni weekend sierpnia na Autodromie Most w Czechach, natomiast drugie i zarazem ostatnie w tym roku zostanie rozegrane na belgijskim torze Zolder.

Wychodząc z założenia, że po co zmieniać coś co jest bardzo dobre organizator nie przewiduje wprowadzenia większych zmian w formule zawodów w stosunku do minionego sezonu. Nadal obowiązywały będą także pakiety świadczeń dla zawodników: - nagrody finansowe po każdej rundzie, przyznawane kierowcom sklasyfikowanym do 15-ego miejsca włącznie oraz nagrody finansowe dla zdobywców tytułów mistrzowskich (pierwsza trójka klasyfikacji generalnej sezonu), - wsparcie" produktowe" ze strony sponsora tytularnego mistrzostw (paliwo, oleje, nagrody za tytuły), - wsparcie ze strony Kia Motors Polska (rabat 40% na części seryjne, treningi bezpłatne na każdej rundzie, zaplecze, catering, odzież KLR, stałe ceny części sportowych, obsługa i wsparcie mediowe).

Kia Picanto w wersji "Kia Lotos Race "

Wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto są jedyną w Polsce markową serią wyścigową tej rangi, przeznaczoną przede wszystkim dla młodych i debiutujących zawodników. W KLR startować mogą wszyscy posiadacze ważnej licencji wyścigowej a za kierownicą wyczynowego Picanto mogą zasiąść nawet kierowcy, którzy ukończą w tym roku zaledwie 15 lat. W Kia Lotos Race wszystkie samochody są dokładnie takie same, więc czynnikiem decydującym o zwycięstwie lub porażce są umiejętności kierowców, a nie to, kto ile pieniędzy włożył w przygotowanie swojego auta. Ścigający się w Kia Lotos Race zawodnicy walczą nie tylko o puchary, ale również o cenne nagrody, których pula wynosi ponad 125 tysięcy złotych.

Przez te wszystkie lata puchar organizowany przez Kia Motors Polska był idealnym początkiem kariery wyścigowej dla wielu zawodników, którzy stali się rozpoznawalni i zapewnili sobie pewne miejsca w świecie wyścigów samochodowych. Swoje pierwsze torowe szlify zbierał tutaj Maciek Steinhof, który później został mistrzem Volkswagen Polo Cup oraz drugim wicemistrzem Scirocco R Cup. Warto również dodać, że w sezonie 2009 na starcie wyścigów pucharu Kia pro_cee'd pojawił się także Robert Lukas, który elektryzuje fanów swoją jazdą w Porsche Supercup rywalizując przy wyścigach Formuły 1. Dwukrotny Mistrz Kia Lotos Race, Bartek Mirecki zaproszony zaś został do szkolenia swoich umiejętności w Akademii FIA oraz Akademii Kierowców Ferrari, gdzie mógł posmakować jazdy w bolidzie jednomiejscowym po legendarnym torze Fiorano. Innymi słowy Kia Lotos Race jest idealną opcją dla młodych zawodników, którzy chcą kontynuować swoją karierę za rozsądne pieniądze i szlifować swoje umiejętności podczas zaciętej walki z innymi dobrze prognozującymi zawodnikami.

Tegoroczny nabór do Mistrzostw Polski Kia Picanto jeszcze trwa. Dostępnych jest na rynku wtórnym kilka Picanto, którymi niektórzy zawodnicy rywalizowali w minionym sezonie. Wszystkie informacje dotyczące Mistrzostw Polski Kia Picanto znaleźć można na profilu Kia Lotos Race na Facebooku oraz na stronie internetowej kialotosrace.pl.

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska w organizacji KLR jest Lotos Oil, projekt wspomagają także BNP Paribas oraz PZU.

KALENDARZ KIA LOTOS RACE 2015

02-03.05 Hungaroring (WTCC) Węgry 23-24.05 Zandvoort (Pinksterraces) Holandia 20-21.06 Slovakiaring (WTCC) Słowacja 08-09.08 Poznań (WSMP) Polska 29-30.08 Most (ETRC) Czechy 19-20.09 Zolder (ETRC) Belgia

ZOBACZ TAKŻE:

Jak wystartować w Kia Lotos Race | cz. II | Wyścig w Zolder

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.